burger

Підсумки робочого візиту Віцепремʼєрки Ірини Верещук до Брюсселя

Опубліковано 19 Квітня 2024 року, о 18:24

15-17 квітня з робочим візитом до інституцій ЄС у Брюсселі перебувала Віцепрем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Про це йдеться на Facebook-сторінці Представництва Європейського Союзу в Україні.

Програма візиту включала участь у 4-му засіданні Старших посадових осіб, відповідальних за гуманітарні питання, де за участю представників держав-членів ЄС, міжнародних донорів, гуманітарних організацій та органів влади України обговорювали питання посилення ефективності гуманітарного реагування в Україні в умовах війни.

Також було проведено низку двосторонніх зустрічей із представниками Єврокомісії для предметного обговорення питань подальшої допомоги ЄС в частині гуманітарного реагування в Україні, забезпечення прав українських громадян, що перебувають на території ЄС під тимчасовим захистом, незаконно депортованих росією українських дітей.

Зокрема, із комісаром ЄС з питань управління кризовими ситуаціями Янезом Ленарчічем, комісаром ЄС з внутрішніх справ Ільвою Йоханссон, генеральним директором Гендиректорату Єврокомісії з питань сусідства та переговорів про розширення Гертом Яном Коопманом, генеральним директором Гендиректорату Єврокомісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DG ECHO) Мачеєм Поповскім, керівником Кабінету Віцепрезидента Європейської Комісії з питань демократії та демографії Коліном Скіклуною та командою Гендиректорату Єврокомісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DG ECHO) та міжнародних донорів.

Під час візиту Віцепрем’єрка також відвідала Координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації ERCC, де ознайомилася з роботою Центру 24/7 в частині забезпечення оперативного спрямування допомоги Україні в межах Механізму цивільного захисту ЄС.

Крім того, посадовиця відвідала Український центр Ukrainian Voices RC, де обговорили нагальні проблеми з представниками українських організацій та громадянами України в Бельгії.

Також Ірина Верещук зустрілася з представниками Європейської асоціації жінок України в Ukrainian Civil Society Hub.

Серед іншого, було проведено координаційну зустріч з питань гуманітарного реагування в Україні із представниками Державного департаменту США та USAID.

Крім того, Віцепремʼєрка взяла участь у відкритті показу фільму «20 днів у Маріуполі» у Європейському Парламенті.