burger

Розглядається можливість зміни умов вступу на магістратуру для студентів із ТОТ

Опубліковано 26 Квітня 2024 року, о 10:50

Єдиний вступний іспит (ЄВІ) планують замінити на співбесіду з іноземної мови. Про це заявив представник МОН під час засідання Координаційного штабу з питань деокупованих територій, яке відбулося під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Під час попередніх нарад обговорювалася пропозиція проводити ЄВІ для студентів із тимчасово окупованих територій в обмеженому дистанційному форматі.

Однак за інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, провести ЄВІ в такому форматі для зазначеної категорії осіб немає змоги. Це пов’язано з тим, що організувати належну ідентифікацію учасників та гарантувати дотримання принципів академічної доброчесності при такому проведенні вступних випробувань – неможливо.

Тому наразі МОН розглядає можливість дозволити замінити складання ЄВІ на співбесіду з іноземної мови, яку проводитимуть заклади вищої освіти в дистанційному режимі. Тобто повернути ті норми, які діяли торік.

Це стосується громадян, які:

• декларують, що перебувають на ТОТ і в поточному році завершують здобуття ступеня бакалавра;

• планують вступати для здобуття вищої освіти ступеня магістра в тому самому закладі освіти на спеціальності, які не передбачають складання єдиного фахового вступного випробування.

«Маємо забезпечити справедливий і доступний вступ на магістратуру для студентів із тимчасово окупованих територій. Тому дякую всім, хто цьому сприяє», – зазначила Віцепрем’єрка.