burger

ВПО, які отримують пенсію в Ощадбанку, одержать виплати після проходження ідентифікації

Опубліковано 4 Травня 2024 року, о 12:23

Пенсіонери, які стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 року, мали пройти фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Необхідно було підтвердити свою особу в один зі зручних способів, офлайн або онлайн. Така процедура була потрібною для того, аби перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені. Про це повідомляє Урядовий портал.

До уваги пенсіонерів, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року та НЕ пройшли фізичну ідентифікацію: це можна зробити і зараз. Після проходження ідентифікації виплата пенсії буде продовжена. Кошти будуть виплачені за всі місяці, за які людина не отримувала пенсію через непроходження ідентифікації.

Нагадуємо, що пройти ідентифікацію можна будь-яким зручним способом:

· особисто відвідати відділення АТ «Ощадбанк» чи орган Пенсійного фонду України (ПФУ);

· віддалено авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») на веб-порталі електронних послуг ПФУ. Це зручно для тих, хто не має фізичної можливості відвідати установи банків чи Пенсійного фонду, перебуває на тимчасово окупованій території або віддає перевагу онлайн-інструментам;

· за допомогою відеоконференцзв’язку (подати заявку можна на веб-порталі електронних послуг ПФУ або через Контакт-центр Пенсійного фонду України за номерами: 0800 503 753, (044) 281 08 70, (044) 281 08 71);

· у випадку перебування за кордоном — отримати в закордонній дипломатичній установі України посвідчення факту, що особа є живою та надати ці документи органу ПФУ, де пенсіонер перебуває на обліку. Передати документи можна за допомогою веб-порталу Фонду чи поштою.