burger

Віцепрем’єрка Ірина Верещук взяла участь у Другому Міжнародному Саміті міст і регіонів

Опубліковано 9 Травня 2024 року, о 17:47

Віцепрем’єр-міністр виступила модератором панельної дискусії на тему: «Внутрішньо переміщені особи: гуманітарний виклик».
  
У панелі як спікери взяли участь представники влади: міський голова Харкова Ігор Терехов, перший заступник Міністра соціальної політики України Дарія Марчак та перша заступниця начальника Вінницької обласної військової адміністрації Наталія Заболотна.

Також до дискусії долучилися: директор Офісу гуманітарної допомоги USAID Ксерсес Сідхва, представниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг, голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Алессія Скіавон, старший проєктний координатор Представництва Кредитної установи для відбудови (KfW) в Україні Віталій Шмеріга та мер міста Кашкайш (Португалія) Карлуш Каррейраш.

Учасники обговорили співпрацю центральної та місцевої влади із міжнародними гуманітарними організаціями та донорами для підтримки постраждалого від війни населення.

Серед тем гуманітарного реагування обговорювали грошову допомогу, програму «Прихисток», облаштування місць тимчасового проживання ВПО, а також підготовку до наступного осінньо-зимового періоду.

Особливу увагу учасники приділили питанню житла для внутрішніх переселенців. Зокрема, йшлося про будівництво квартир під соціальну оренду та про програму пільгових іпотек для ВПО.