burger

Врегульовано окремі питання виплати грошової компенсації за житло деяким категоріям ветеранів та їхніх родин

Опубліковано 31 Травня 2024 року, о 17:06

Про це відзвітували на нараді з питань ветеранської політики під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.
  
Йдеться про зміни до урядових постанов від 28 березня 2018 року № 214 та від 18 квітня 2018 року № 280, якими врегулювано окремі питання надання грошової компенсації для придбання житла. Відповідне рішення Кабмін ухвалив вчора, 30 травня.

Це стосується ветеранів війни з-поміж ВПО, які захищали територіальну цілісність України, та осіб з інвалідністю I-II груп з-поміж учасників бойових дій на території інших держав. А також членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, яким призначено грошову компенсацію відповідно до постанов № 214 та № 280.

Зокрема, передбачається субвенція із держбюджету місцевим бюджетам для виплати грошової компенсації для придбання житла таким особам.

Відповідні отримувачі бюджетних коштів мають придбати житло протягом одного року (окрім випадків, коли, до прикладу, особа проходить службу у Силах оборони, перебуває на тривалій реабілітації або перебуває в полоні).

Зазначені зміни дозволять забезпечити ефективне використання державних коштів в умовах воєнного стану та реалізацію принципу соціальної справедливості щодо тих осіб, які потребують житла.