burger

За пів року близько 60 мільйонів гривень грошової допомоги отримали українці, які перемістилися з ТОТ і були евакуйовані із прифронтових територій

Опубліковано 19 Червня 2024 року, о 9:30

Така цифра була озвучена під час робочої зустрічі Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук із головою Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Алессією Скіавон.

Обговорили підсумки спільного проєкту Мінреінтеграції, МОМ та АТ «Укрпошта» щодо грошової допомоги українцям, які виїхали з тимчасово окупованих територій через пункти пропуску Колотилівка – Покровка, Мокрани – Доманове або із прифронтових територій України евакуаційними поїздами та автобусами.

Йшлося про одноразову виплату у розмірі 3600 гривень на людину. МОМ надавала її пасажирам евакуаційних маршрутів, організованих Мінреінтеграції з Донеччини (Покровськ), Запоріжжя, Херсона та Сум.

Допомога виплачувалась через національного оператора поштового зв’язку АТ «Укрпошта» на станціях прибуття Львівської, Київської, Дніпропетровської, Хмельницької, Полтавської, Одеської, Рівненської, Житомирської, Закарпатської та Волинської областей.

Від початку залучення до проєкту міжнародних партнерів (з 10 грудня 2023 року до 25 травня 2024 року) зазначену матеріальну допомогу отримали понад 16 тисяч людей на загальну суму 59,8 мільйона гривень.

«Ми розуміємо, що українці, які виїжджають із прифронтових територій або ТОТ, втрачають усе. Це дуже важке випробування. Тому наші спільні зусилля були спрямовані на те, щоб вони отримали допомогу, яка б дозволила їм забезпечити мінімальні життєві потреби», – зазначила Алессія Скіавон.

«Я щиро дякую нашим міжнародним партнерам за проєкти, вкрай потрібні українцям у цей непростий час. Переконана, що наша співпраця у сфері гуманітарного реагування не тільки триватиме, а й посилюватиметься в інтересах українців», – підсумувала Ірина Верещук.