burger

Експериментальний проєкт щодо дистанційного обстеження знищеного житла на ТОТ масштабують

Опубліковано 25 Червня 2024 року, о 13:39

Про це зазначалося під час чергової наради з питань житла для ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Йшлося про пілотний проєкт, який дає змогу підтвердити руйнування житла на ТОТ і територіях бойових дій за допомогою дистанційного зондування Землі – аерозйомки. Свого часу його реалізація розпочалася з Мелітополя.

Цей інструмент дає можливість зафіксувати зруйноване житло на таких територіях і внести його у Державний реєстр нерухомості для подальшої виплати компенсацій власникам.

Внесення зруйнованих об’єктів до Реєстру здійснюватимуть комісії, створені при виконавчих органах місцевого самоврядування або при обласних військових адміністраціях після отримання аерознімків.

Нагадаємо, що донедавна обстеження та реєстрація пошкодженого житла могли відбуватися тільки на підконтрольній Уряду території.

Під час обговорень представник від Мінвідновлення поінформував присутніх про підготовку проєкту постанови, яка дозволить масштабувати дистанційне зондування Землі на інші тимчасово окуповані території й території ведення бойових дій.

Наразі документ на етапі погодження центральними органами виконавчої влади. Після надання ЦОВВ висновків і зауважень Мінвідновлення направить його на розгляд до Уряду.

«Дуже добре, що напрацьовано рішення, яке дозволить масштабувати цей експериментальний проєкт. Адже наразі головним є зафіксувати численні руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини. Зібрана доказова база зможе бути використана у Міжнародному Реєстрі збитків для їх відшкодування», – зазначила Ірина Верещук.