burger

Відбулося засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, присвячене енергетиці

Опубліковано 6 Липня 2024 року, о 10:00

Розширене засідання Президії Конгресу пройшло під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Захід відбувся 5 липня. Цього разу розглядалися питання щодо енергогенерації, децентралізація енергетики та збільшення потужностей.

У заході взяли участь Премʼєр-міністр Денис Шмигаль, Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки Юлія Свириденко,

Віцепрем’єр-міністр ‒ Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, Міністр енергетики Герман Галущенко, Голова Національного банку Андрій Пишний та заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Серед запрошених гостей — дипломати іноземних країн, представники міжнародних організацій, начальники обласних військових адміністрацій, представники громад та місцевих органів влади.

Загалом у засіданні взяли участь у офлайн- та онлайн-форматах майже 160 учасників.

Президент України зауважив, що розв’язання енергетичних питань потребує комплексного підходу: підтримка громадян, фізичний захист та відновлення енергооб’єктів, співпраця з партнерами щодо імпорту електрики з ЄС, створення нових генеруючих потужностей.

Нині Уряд запроваджує низку дієвих програм для підтримки бізнесу та населення. А саме:

–  Безвідсоткові кредити для громадян на сонячні панелі та вітрові установки до 10 кВт потужності. Кредит до 480 тис. грн на 10 років без застави, під 0% річних.

–  За програмою «ГрінДІМ» співвласникам житла компенсуються 1 млн грн на сонячні панелі та 2 млн грн на теплові насоси. Це покриває до 70% вартості проєкту. Напрацьовано рішення про кредитування ОСББ на суму до 5 млн грн.

–  Кредитування великого бізнесу під 14-16% на 5-7 років для розвитку альтернативної генерації.

–  Скорочені терміни отримання техумов на приєднання до електромереж з 10 до 2 днів, а також зменшена кількість документів з 7 до 2. До 1 місяця знижений термін надання послуги приєднання до газорозподільчої системи, не потрібно проходити процедури відведення землі та оцінки впливу на довкілля.

– Кредити «5-7-9» для малого та середнього бізнесу на встановлення газових електрогенераційних установок. До 150 млн грн на строк до 10 років під 5-9% із кредитними «канікулами» 6-12 місяців. На прифронтових територіях діятимуть ще більш пільгові умови.