Під головуванням Ірини Верещук відбулася міжвідомча нарада щодо законодавчих змін стосовно використання гуманітарної допомоги.
Участь у заході взяли народні депутати Сергій Іонушас, Максим Павлюк та Олексій Красов. Також були присутні представники Мінрозвитку, Мінреінтеграції, Мінсоцполітики, Офісу Генпрокурора, Національної поліції, Харківської й Херсонської територіальних громад, а також виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Предметом наради були юридичні проблеми, повʼязані з використанням державними та комунальними субʼєктами техніки й обладнання, отриманих від міжнародних партнерів у якості гуманітарної допомоги.
Річ у тім, що деякі положення чинного законодавства, зокрема Кримінального кодексу, накладали певні обмеження щодо того, як може використовуватися гуманітарна допомога. Це створювало численні проблеми з точки зору використання отриманої техніки й обладнання в інтересах громад. Найбільш гостро це відчувають прифронтові громади Харківської, Херсонської областей тощо.
Учасники зосередили увагу на тому, що наразі законодавство фактично забороняє, наприклад, комунальним підприємствам використовувати гуманітарну техніку для надання послуг населенню. Тобто по суті громади не можуть повноцінно використовувати отриману допомогу за призначенням.
Зокрема, обговорювалися зміни до статті 201² Кримінального кодексу, які дадуть змогу комунальним підприємствам використовувати гуманітарну техніку для надання платних послуг населенню.
Також на нараді представники Мінрозвитку доповіли про розроблений міністерством законопроєкт з метою уможливити використання в інтересах громад для пасажирських перевезень автотранспорту, отриманого як гуманітарна допомога.
«Зрештою, отримана від донорів техніка має працювати на громади, на людей. Якщо для цього треба змінити законодавство, значить треба змінити. І зробити це без зволікань», — підкреслила Ірина Верещук.