Як оформити кредит для внутрішньо переміщених осіб (KFW)?
Порядок пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2021р. № 451.
Для того, щоб отримати кредит необхідно особисто звернутися до регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву або в електронній формі через Єдиний державний веб портал електронних послуг, який адмініструється державним підприємством “Дія”, що належить до сфери управління Міністерства цифрової трансформації України.
З переліком умов та необхідних документів, можна ознайомитись за посиланням.
KFW+МОМ
Представництвом Міжнародної організації міграції в Україні (МОМ) за фінансуванням Уряду Німеччини через Банк розвитку KfW реалізується проект “Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України”, який передбачає забезпечення житлом близько 1500 внутрішньо переміщених осіб до 2025 року.
Реалізаторами проекту з української сторони є також Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, міська рада м. Краматорська та міська рада м. Сєвєродонецька, з якими МОМ уклало Меморандум про співпрацю на початку вересня 2020 року.
Варто зазначити, що проект “Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України” передбачає залучення фінансової допомоги у розмірі 22,1 млн. євро для будівництва 500 квартир та придбання 60 квартир на вторинному ринку в містах Краматорськ та Сєвєродонецьк. Таке житло планується надавати ВПО в оренду за помірну орендну плату з подальшим правом викупу.
Житло для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України
10 квітня 2021 р. у місті Стамбулі підписано Рамкову угоду між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво (далі – Рамкова Угода), яка ратифікована Законом України від 14 липня 2021 р № 1644-ІХ.
Відповідно до пункту 3 даної угоди, Мінреінтеграції здійснює координацію спільних дій та надає консультації щодо реалізації проекту.
Cлід зазначити, що відповідно до пункту 2 Рамкової Угоди, Турецькою Стороною надається допомога шляхом будівництва житлових одиниць для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України у загальній кількості 500 квартир. У місті Миколаїв Миколаївської області – 200 квартир, місті Херсон Херсонської області – 200 квартир, місті Києві – 100 квартир.