Мінреінтеграції: 19-25 грудня – найважливіше за тиждень
Опубліковано 25 Грудня 2022 року, о 21:14
Команда Мінреінтеграції побувала з робочою поїздкою на Житомирщині. Відвідали геріатричний пансіонат та місця компактного проживання ВПО. Переселенці отримали гуманітарну допомогу від міжнародних організацій: одяг, взуття, предмети першої необхідності. А дітям до Дня Святого Миколая дісталися ще й солодощі. Віцепрем’єрка Ірина Верещук, яка очолювала команду в поїздці, подякувала всім, хто надає допомогу ВПО.
19 звільнених з полону українок пройшли курс реабілітації у Польщі. Поїздку організував Фонд імені блаженного священномученика Климентія Шептицького. Він був створений за ініціативи Віцепрем’єрки України Ірини Верещук та Уряду Польщі. Програма поїздки до громади Льондек-Здруй Нижньосілезького воєводства охоплювала лікарські консультації, реабілітаційні процедури та загальнооздоровчі вправи.
У звільнених районах Луганщини розпочались соціальні виплати. Їх забезпечує Укрпошта за допомогою своїх пересувних відділень. В перший же день роботи її працівники здійснили понад 100 виплат. Жителі села Невське отримали пенсії та готівкову допомогу від Товариства Червоного Хреста України.
Уряд Польщі надасть Україні додаткові 60 млн євро кредиту – КМУ затвердив відповідний Протокол між Урядами двох країн. Кошти будуть спрямовані на розбудову прикордонної дорожньої інфраструктури й облаштування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. Збільшення суми кредиту, як й інші зміни, зафіксовані у Протоколі, стали результатом роботи українсько-польської Міжурядової комісії з економічного співробітництва.
З 1 січня 2023 року ВПО продовжать автоматично отримувати допомогу від держави – для цього не потрібно окремо звертатись до органів соцзахисту. Не доведеться туди йти й для підтвердження фактичного місця проживання – масових перевірок з цього приводу не буде. «З огляду на нинішні обставини – перебої зі світлом, відсутність інтернету, повітряні тривоги – влада має піти назустріч людям», – наголосила Віцепрем’єрка Ірина Верещук, яка виступила ініціатором цих норм.
Команда Мінреінтеграції побувала на Вінниччині. Урядовці відвідали прихистки для ВПО, а також заклади для осіб з інвалідністю та літніх людей. Віцепрем’єрка Ірина Верещук провела наради з керівництвом області, тергромад та представниками міжнародних організацій. Вінниччина – один з регіонів, що прийняли найбільшу кількість ВПО. Цей статус мають наразі близько 200 тис. людей, що там проживають.