![](https://minre.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/3c92dd7a-92c5-425e-b9a8-57309c43e00a.jpeg)
Процес реінтеграції півострова, який розпочнеться відразу після його звільнення, має два особливих питання, зауважила віцепрем’єрка Ірина Верещук в ефірі національного телемарафону новин.
Перше питання: багато українських громадян, які зараз проживають в Криму, можуть підпасти під кримінальну статтю про колаборантство. Йдеться про тисячі людей. Як бути? Що з ними робити? В цьому контексті Крим відрізнятиметься від звільнених територій Харківщини або Херсонщини. Думати над цією проблематикою та починати її вирішувати треба вже зараз, вважає посадовиця.
Друге: що робити з тисячами російських громадян, які останнім часом незаконно заселяють наш Крим. Тобто, йдеться про колонізаторів, з якими напевно простіше. Ми радимо їм не зволікати та якнайшвидше покинути півострів.
«Після того, як ми Крим звільнимо, колонізаторам буде там некомфортно. Тому їм краще починати пакувати речі», – попередила росіян Ірина Верещук.