E.g., 06.02.2023
E.g., 06.02.2023
E.g., 06.02.2023
E.g., 06.02.2023
E.g., 06.02.2023

Yañıdan Bütünleşme Nazirligi

 


20 квітня Уряд прийняв рішення про утворення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Прийняття акта Кабінету Міністрів України викликано необхідністю оперативного реагування на існуючі проблеми та загрози, що зумовлені проведенням антитерористичної операції на територіях Донецької та Луганської областей, а також тимчасовою окупацією територій України.

Існуючі інституції, діяльність яких спрямована на відновлення та розбудову миру на сході України, а також реінтеграцію окупованих територій України, були позбавлені можливості у повному обсязі виконувати покладені на них завдання та функції у зв’язку з недостатнім обсягом повноважень.

Відтак, виникла необхідність розглянути питання щодо утворення органу державної влади, що формуватиме та реалізовуватиме державну політику у сфері відновлення та розбудови миру на постраждалих внаслідок конфлікту територіях та реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Утворення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, реорганізувавши шляхом злиття Державного агентства України з питань відновлення Донбасу та Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя дозволить формувати та реалізовувати відповідну державну політику з метою належного реагування на існуючі виклики та загрози, а також надасть можливість здійснювати відповідні заходи щодо їх нейтралізації.

Першим кроком на шляху утворення такого органу стало прийняття Верховною Радою України постанови від 14 квітня 2016 р. № 1097-VIII «Про формування складу Кабінету Міністрів України», якою призначено на посаду Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Черниша Вадима Олеговича.

Наступним кроком на шляху досягнення поставленої мети стало утворення відповідного Міністерства.