burger

Підтримка мовників та розвиток мов корінних народів

З метою забезпечення інформаційного суверенітету України та розвитку мов корінних народів, Мінреінтеграції вживає заходів, визначених Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення інформаційного суверенітету України, розвитку мов корінних народів, що проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2021 р. No 201.

Протягом 2022 року здійснено заходи спрямовані на забезпечення доступу до інформації громадян, що проживають на тимчасово окупованих територіях, прилеглих до них регіонах, а також на деокупованих територіях, загалом створено та поширено інформаційного продукту: 167 годин на телебаченні і 459 годин на радіо, на загальну суму 14,7 млн грн.
Крім того, Кабінет Міністрів України постановою від 6 січня 2023 р. No 19 «Про утворення Національної комісії з питань кримськотатарської мови» утворив Національну комісію з питань кримськотатарської мови та затвердив Положення про Національну комісію з питань кримськотатарської мови.

Проєкт зазначеної постанови був розроблений Мінреінтеграції з метою координації, узгодження дій центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань, пов’язаних з реалізацією Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року No 224-р., на виконання пункту 4 даного розпорядження.