burger

Підтримка ОМС/ВЦА для формування фонду тимчасового житла для ВПО (Субвенція 70/30)

Законом України “Про державний бюджет України на 2021 рік” за бюджетною програмою “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України” передбачено видатки розвитку у сумі 125,0 млн. гривень.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017 р. № 769, затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України (далі – Порядок та умови).

     Відповідно до пункту 3 Порядку та умов, субвенція спрямовується, зокрема на:

• будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду комунальної власності, в тому числі об’єктів соціального призначення, для надання житлових приміщень внутрішньо переміщеним особам;

• реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду комунальної власності для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам;

• придбання у комунальну власність житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам.

     Пропозиції щодо переліків об’єктів і заходів надсилаються виконавчими органами відповідних місцевих рад, а в разі їх відсутності відповідними військово-цивільними адміністраціями у письмовому вигляді на адресу Мінреінтеграції: Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, та електронному на e-mail: [email protected] за примірним зразком.

    Принагідно зазначаємо, що пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 582 “Про затвердження Порядку формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб і Порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб” (далі – Постанова № 582), органам місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності відповідним військово-цивільним адміністраціям починаючи з 2019 року рекомендовано передбачати у відповідних місцевих бюджетах кошти на формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб з урахуванням потреби в наданні такого житла.

     Також слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2020 р. № 1311, внесено зміни до Постанови № 582, якими, зокрема, передбачається:

• надання можливості внутрішньо переміщеним особам звертатися за отриманням та отримувати тимчасове житло у тих населених пунктах, де таке житло є, а не лише в тих населених пунктах, де такі особи перебувають протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

• надання можливості органам місцевого самоврядування визначати додаткові загальні критерії (зі встановленням ліміту балів за ними), за якими надаватиметься тимчасове житло внутрішньо переміщеним особам, зокрема з метою залучення профільних кваліфікованих спеціалістів.