burger

Програми державної підтримки (Інформація щодо реалізації програм Держмолодьжитло, УФСІ тощо)

Програми державної підтримки (Інформація щодо реалізації програм Держмолодьжитло, УФСІ тощо)

Тимчасове житло

   Порядок надання  в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 582.

   Перелік необхідних документів для взяття на облік та порядок отримання житла у тимчасове користування для ВПО дивіться нижче у інфографіці.

 

 

Програми Держмолодьжитло

Кредит для ВПО та АТО (ООС)

 

   Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 980.

   Відповідно до пункту 12 Порядку № 980, для отримання кредиту кандидат подає перелік документів до фінансової установи.

    З переліком умов можна ознайомитись за посиланням

    З переліком необхідних документів, можна ознайомитись за посиланням

 

Доступне житло

 

   Порядок надання державної підтримки та забезпечення громадян доступним житлом (далі – Порядок № 819) та Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 819.

   Так, відповідно до пункту 3 Порядку № 819, забезпечення доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою, зокрема, 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

   Відповідно до пункту 4 Порядку № 819, для отримання державної підтримки її одержувач подає перелік документів до регіонального управління Держмолодьжитла.

   З переліком умов можна ознайомитись за посиланням

   З переліком необхідних документів, можна ознайомитись за посиланням

 

Український фонд соціальних інвестицій

 

   Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ) здійснює реалізацію проектів розвитку об’єктів соціальної інфраструктури, проведення закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок фінансових ресурсів, які надаються в межах проектів міжнародної технічної допомоги та проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями.

   Починаючи з 2015 року у рамках проекту “Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ V” у 17 об’єктах у чотирьох регіонах України УФСІ було облаштовано 119 квартир та 192 кімнати у гуртожитках, а саме:

  • у Дніпропетровській області: м. Кам’янське, м. Павлоград, м. Верхньодніпровськ, м. Вільногірськ та с. Чумаки;
  • у Харківській області: м. Богодухів, м. Дергачі, м. Золочів, м. Ізюм, м. Красноград, м. Лозова;
  • у Запорізькій області: м. Мелітополь, м. Токмак, с. Ланцеве Комиш-Зорянської ОТГ;
  • у м. Львів.

   З більш детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням

   У 2018 році цю роботу  було продовжено у рамках проекту “Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ VІ” та планується облаштувати 13 житлових об’єктів, 6 з яких вже розподілені місцевою владою між родинами внутрішньо переміщених осіб:

  • у Луганської області: м. Кремінна;
  • у Запорізької області: м. Мелітополь;
  • у Дніпропетровської області: м. Першотравенськ, м. Кривий ріг;
  • у Донецькій області: м. Маріуполь;
  • у Луганській області: м. Сєвєродонецьк.

   Облаштоване житло залишиться у власності громади і не може бути приватизоване. Воно має бути включено до фонду житла для тимчасового проживання ВПО згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 582.

   З більш детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням