Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022

Агрохаб на Луганщині буде збудовано в рамках Проєкту 3В

Опубліковано 12 Липня 2021 року, о 12:55

В рамках робочого візиту до Луганської області у селі Скаргівка Сєвєродонецького району Луганської області відбулася презентація Проєкту "Східна Україна: возз'єднання, відновлення, відродження" (Проєкт 3В), який фінансується Світовим банком та реалізується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції). 

Керівник впровадження Проєкту 3В Роман Пліс розповів фермерам, представникам сільськогосподарських підприємств про те що, метою Проєкту 3В, серед іншого, є інвестування в сільське господарство Луганської області для відновлення і модернізації галузі, підтримка малого та середнього агробізнесу через кластерний підхід та відновлення дорожньої інфраструктури у трикутнику концентрації агропідприємств у Старобільському, Сватівському районах з регіональним центром – містом Сєвєродонецьк, та іншими містами на підконтрольній Уряду території Луганської області.

"Проєкт триватиме до 2025 року. На його реалізацію Світовий банк направляє 100 мільйонів доларів: 65 мільйонів доларів – інвестиції для будівництва доріг, 35 мільйонів доларів – інвестиції в аграрний сектор Луганської області", - сказав Роман Пліс. 

За його словами, в рамках Проєкту 3В в Луганській області планується звести обласну лабораторію для перевірки сільськогосподарських товарів і безпечності харчових продуктів, побудувати агрохаб із зерноелеватором, сучасною лабораторію з перевірки якості зерна, громадським простором та тренінговим центром для молодих агрономів. Окрім цього Проєкт 3В передбачає створення агрокластерів для підтримки малого та середнього бізнесу, зокрема розглядається можливість побудувати забійний цех, холодильний комплекс, створити кластер з оренди сільгосптехніки для малих фермерів, кластери з овочівництва та ягідництва.

"Зараз відбувається фіналізація концепції проєкту, наступного року має розпочатися будівництво обласної лабораторії для перевірки сільськгосптоварів і безпечності харчових продуктів, а згодом - агрохабу та агрокластерів. Ми хочемо, аби збудована інфраструктура була затребувана і приносила користь, тому запрошуємо  до співпраці фермерів та  агровиробників", - зауважив Роман Пліс під час презентації проєкту. 

Важливо, що Мінреінтеграції паралельно із реалізацією проєктів із партнерами, займається напрацюванням Стратегії економічного розвитку Донецької і Луганської областей. Планується, що реалізація Стратегії стартує з 1 січня 2022 року. Стратегія базується на створенні можливостей і стимулів для інвестицій через визначення територій і кластерів пріоритетного розвитку; запровадження податкових стимулів у вигляді спрямування частини прибутку підприємств на реінвестування у власний розвиток; поширення стандартів міжнародних комерційних арбітражів; страхування військово-політичних ризиків; розвиток інфраструктури.