Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022

Андрій Мирошніченко: «Донецька та Луганська області є територіями пріоритетного розвитку»

Опубліковано 30 Квітня 2021 року, о 09:30

Стратегія економічного розвитку Донецької та Луганської областей, а також закон про спеціальний режим діяльності у цих регіонах стануть ключовими передумовами для розвитку східних областей і допоможуть залучити у їх розвиток іноземних інвесторів.

На цьому наголосив радник Віцепрем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Андрій Мирошніченко під час дискусії «Стратегія економічного розвитку Донбасу: від території війни до території розвитку», що була організована центром FES-Ukraine.

«Фактично ми ставимо за мету створити комфортні умови для всіх громадян, які проживають на цих територіях, шляхом економічного зростання і таким чином забезпечення наповнення бюджетів громад. Зараз відбувся черговий етап децентралізації влади фактично - громади на місцях отримали і фінансові, і регуляторні можливості розвивати своє середовище. Тобто, ми рухаємось до створення передумов для розвитку сталих громад», - зазначив Мирошніченко.

За його словами, у червні Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей планують внести на затвердження Уряду, а до липня парламент може розглянути законопроєкт про спецрежим діяльності у Донецькій та Луганській областях. У такому разі є можливість повноцінно запустити цей механізм із 1 січня 2022 року та розпочати реалізацію Стратегії.

Крім того, значну роль в економічному розвитку регіону відіграватимуть міжнародні інвестори. Крім інвестицій очікується також залучення міжнародних партнерів до участі в наглядовій раді щодо території пріоритетного розвитку, а також у консорціумному фонді та інших проєктах, які будуть реалізовуватись на територіях Донецької та Луганської областей.

«Фактично, ми говоримо про те, що держава повинна створити нові рамки, в яких ми або вирівняємо ситуацію в цих регіонах Донецької та Луганської областей, або будемо використовувати цю територію як майданчик для модернових підходів регулювання чи розвитку бізнес-середовищ» - розповів Андрій Мирошніченко.

Крім того, радник Віцепрем’єр-міністра ініціював зустріч із міжнародними інвесторами. Учасники дискусії підтримали цю ідею, а також окремо відзначили успішну роботу Міністерства у контексті розробки Стратегії.

«Це інтеграція у міжнародне співтовариство та міжнародну економіку, і я думаю, що команда Міністерства, яку очолює Віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков, зробила велику роботу та здійснила значний прогрес» - наголосив директор з міжнародних зв’язків та відносин з інвесторами SCM Джок Мендоза-Вілсон.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Уряд затвердив Концепцію економічного розвитку Донецької та Луганської областей.