Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022

Близько 850 ВПО отримають цьогоріч житло за програмою 70/30

Опубліковано 03 Червня 2021 року, о 13:20

Близько 850 громадян України з числа внутрішньо переміщених осіб отримають до кінця 2021 року житло за бюджетною програмою 70/30.

Бюджетна програма 70/30 передбачає придбання житла для ВПО. Програма фінансується за форматом 70/30: 70% вартості сплачується з державного бюджету, ще 30% - з місцевих бюджетів.

При цьому від внутрішньо переміщених осіб не вимагається жодних внесків.

На 2021 рік на реалізацію програми передбачено 125 мільйонів гривень з державного бюджету. Це у 6 разів більше, ніж торік.

За ці кошти можна придбати близько 325 об’єктів нерухомого майна для 850 громадян України. Важливо зазначити, що кошти розподіляють між місцевими громадами по всій Україні протягом року.

Усі громади на підконтрольній українській владі території мають просто передбачити відповідні кошти в своєму бюджеті. Наразі Уряд України розподілив вже 26 мільйонів гривень.

Про це сьогодні, 3 червня 2021 року в пресцентрі ІА «Укрінформ» розповіла заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук.

Співорганізаторами пресконференції разом з Мінреінтеграції виступили Проєкт Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. ІІ фаза», Благодійний фонд «Право на захист» за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України.

Спікери також повідомили, що Керівні принципи ООН з питань внутрішнього переміщення та стандарти Ради Європи вимагають забезпечення доступу до житлових прав внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які постраждали від збройної агресії з боку РФ, а також впровадження відповідних житлових програм.

«На сьомому році війни і вимушеного переселення, питання житла залишається ключовим для громадян, які через російську агресію були змушені покинути свої домівки. З метою забезпечення житлових прав ВПО вживається низка заходів як на рівні Уряду, так і територіальних громад. І я також вдячна всім громадським організаціям, які підтримують такі ініціативи. Програма забезпечення ВПО житлом була розпочата відповідно до Постанови Кабміну у 2017 році. За рахунок субвенції з 2017 по 2020 роки було придбано 340 квартир для проживання понад 1100 наших громадян. У 2021 році на вирішення житлових проблем з державного бюджету виділено 125 млн гривень, що дозволить забезпечити житлом орієнтовно 850 українців з числа ВПО», - повідомила Драганчук.

Спікери наголосили, що важливість цієї програми значно зросла в умовах економічної кризи та важких наслідків пандемії для внутрішньо переміщених осіб. Особливо ця проблема спостерігається в областях, в яких зареєстровано найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб – Луганській, Донецькій, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській та місті Київ.

З огляду на зазначене за ініціативи та активної участі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Благодійного фонду «Право на захист» та Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України упродовж квітня-травня проведено серію семінарів для представників територіальних громад з питань надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо формування фонду житла для внутрішньо переміщених осіб.

Заходи пройшли за підтримки Проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. ІІ фаза» та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

У шести таких семінарах участь взяли понад 450 представників територіальних громад усіх без винятку регіонів України.

За результатами семінарів деякі громади уже підготували документи та звернулись для отримання субвенції.

«Водночас, найголовніший етап лише починається, на сьогодні Мінреінтеграції очікує пропозиції щодо участі у розподілі субвенції від усіх громад», - підсумувала Інна Драганчук.