Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022

Французькі інвестори зацікавлені в реалізації інфраструктурних проєктів на підконтрольній Уряду території Донеччини і Луганщини 

Сьогодні відбулася зустріч Віцепрем‘єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова із делегацією керівників французьких компаній-членів міжнародного підрозділу Асоціації французьких роботодавців MEDEF International на чолі з Президентом асоціації MEDEF паном Хофруа Ру де Безьйо.

На зустрічі також були присутні радник Віцепрем‘єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Андрій Мирошніченко та голова Донецької ОДА-ВЦА Павло Кириленко. 

В рамках зустрічі французькій стороні було презентовано Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей, окреслено ключові засади її реалізації, в тому числі щодо створення умов для комфортного і безпечного ведення бізнесу на цих територіях. 

Французькі інвестори під час зустрічі заявили про зацікавленість в участі в низці інфраструктурних проєктів, які Уряд України має намір втілювати у рамках реалізації Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей.

«Сьогодні Франція є серйозним партнером України. В першу чергу, на дипломатичному та економічному рівнях», - заявив український Віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков.

Він також відзначив вклад Франції у переговорному процесі щодо врегулювання міжнародного збройного конфлікту, який чинить Рф на території України в рамках Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи, а також гуманітарну підтримку з боку Уряду Франції для громадян України, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської федерації.

Віцепрем'єр-міністр повідомив представникам бізнесу, що між Урядами України та Франції вже підписані угоди про співпрацю щодо забезпечення якісною питною водою мешканців Донецької та Луганської областей та втілення проєктів «Вода Маріуполя» та реконструкції Попаснянського районного водоканалу в Луганській області.

Стратегія економічного розвитку буде сконцентрована на створенні бізнес-клімату, в тому числі з урахуванням страхування від військово-політичних ризиків.

Мова йде про підтримку інвесторів і підприємців, про програму підтримки сільського господарства, низки інфраструктурних проєктів, які на себе має взяти держава.

Стратегія базується на створенні можливостей і стимулів для інвестицій через:

●        Визначення територій пріоритетного розвитку;

●        Запровадження податкових стимулів у вигляді спрямування частини прибутку підприємств на реінвестування у власний розвиток;

●        Поширення засад міжнародних комерційних арбітражів;

●        Страхування військово-політичних ризиків;

●        Розвиток інфраструктури.

«Створення робочих місць і розвиток спроможності громад – це пріоритети. Мова йде про десятки тисяч робочих місць. Західні інвестиції, разом із вітчизняними, можуть зіграти вирішальну роль у перетворенні областей в двигун економічного розвитку. Ми плануємо, що вже з січня 2022 року ми розпочнемо реалізацію засад Стратегії», - сказав Віцепрем'єр-міністр України.

Він додав, що Мінреінтеграції вже провело ряд консультацій та отримало низку запитів бізнесу.

«Насамперед, бажання бізнесу зрозумілі: це прості «правила гри», які виключають корупцію, другий запит – це наявність міжнародного комерційного арбітражу, третій запит – страхування воєнно-політичних ризиків. І ще три основні потреби: наявність інфраструктури, наявність трудового капіталу і ринку збуту», - повідомив Резніков.

Серед конкретних планів Уряду Віцепрем‘єр назвав: створення індустріальних парків, орієнтованих на ті напрямки та запити бізнесу, що виявлять бажання працювати на цих територіях, проведення дерегуляції на місцевому рівні, а саме - заміна дозвільного принципу на систему страхування цивільних ризиків, а також створення консорціумного фонду, що забезпечить покриття воєнно-політичних ризиків, внески до якого робитимуть як держава Україна, так і міжнародні фінансові партнери країни.

Серед напрямків робіт у Донецькій та Луганській областях Олексій Резніков окремо виділив інфраструктурний та меліоративний напрямки, а також агропромисловість, до якої історично тяжіє Луганська область, натомість у Донецькій області зосереджено підприємства машинобудування, металургії та іншої важкої промисловості.

Серед конкретних законодавчих ініціатив Олексій Резніков повідомив про запровадження на території Донецької та Луганської областей прискореного режиму амортизації, спрощеної системи адміністрування, розміщених на цих територіях, надання особливої державної підтримки підприємствам, готовим інвестувати від 5 млн євро тощо.

Окремо Олексій Резніков окрему увагу приділив питанню забезпечення авіасполучення з Донецькою та Луганською областями. Він повідомив, що вже створена комісія, яка займається пошуком безпечної території для будівництва аеропорту, що задовольнить потребу областей у авіасполученні.

«Хочу нагадати, Україна – це Європа. Ми запрошуємо будувати виробництво у Європі», - резюмував він.

Під час раунду відповідей на питання представники французького бізнесу зацікавилися конкретними інфраструктурними проєктами, участь у яких вони могли б взяти, адже французькі компанії уже спільно з Україною працюють над декількома проєктами. Зокрема, обговорювалися проєкти будівництва залізниці, трансформації вугільних підприємств, ремонту доріг, водогонів та електромереж, а також аграрної галузі.

Сторони домовилися про подальшу поглиблену співпрацю в напрямку розбудови економіки Донецької та Луганської областей, а також широку підтримку з боку  місцевої влади та Уряду України щодо бізнес-проектів та інвестиційних ініціатив від французьких підприємців.

"Донеччина - надзвичайно перспективний регіон, відкритий для інвесторів, у тому числі й іноземних. Перед нами стоять значні виклики, пов'язані із необхідністю модернізувати систему водозабезпечення області, розвивати транспортну інфраструктуру, зокрема, авіасполучення, медицину.  Переконаний, що спільними зусиллями зможемо гідно на них відповісти. Дякую французькому бізнесу за зацікавленість Донеччиною, а українському Уряду - за підтримку місцевих ініціатив", - сказав голова Донецької облдержадміністрації, керівник  обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.