Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022

Інна Драганчук: «Майже усі слухачі підготовчих курсів планують вступати до українських університетів, на базі яких вони зараз навчаються»

Опубліковано 05 Серпня 2021 року, о 14:48

Цьогоріч Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України вперше запровадило підготовчі курси зі стипендіальним забезпеченням для молоді з тимчасово окупованих територій та населених пунктів вздовж лінії дотику, які проводяться на базі 15 українських закладів вищої освіти. Загалом до курсів долучилося 199 абітурієнтів з ТОТ.

Так, аби почути враження абітурієнтів від навчання та зрозуміти, які труднощі можуть виникати під час проходження курсів, заступниця міністра з питань реінтеграції ТОТ України Інна Драганчук відвідала два заклади вищої освіти, на базі яких проходять підготовчі курси - Університет державної фіскальної служби та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

У зустрічах також взяли участь народний депутат України, голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук,  голова підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль, а також генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства цифрової трансформації України Гульсанна Мамедієва.

«Необхідно розуміти, як проходять підготовчі курси, чи були якісь проблеми. Також нам дуже важливо почути враження слухачів та їх плани на майбутнє, оскільки головною метою реалізації програми є підтримка молоді, яка прагне навчатися і жити у вільній Україні. Майже усі слухачі, які проходять курси в цих університетах, планують там продовжити своє навчання та здобувати професії своєї мрії, але дехто після закінчення навчатиметься в інших університетах. І це також дуже важливо, що діти мають право вибору, а не формальну прив‘язку до закладу. Ми дуже вдячні ЗВО, які здійснюють підготовку молоді з тимчасово окупованих територій. Тільки спільними зусиллями ми здатні забезпечити процес їх безпечної реінтеграції», - сказала Інна Драганчук.

У ході розмови представники університету КПІ імені Ігоря Сікорського розповіли, що для слухачів курсів проведено індивідуальні консультації з психологом, екскурсії Кампусом КПІ та до Державного політехнічного музею, тренінги з психологічної адаптації, турніри з настільного тенісу та скелелазіння, а також відвідування мистецької виставки.

Під час візиту до Університету державної фіскальної служби України викладачі освітнього закладу розповіли, що в рамках курсів для абітурієнтів з ТОТ було організовано «Школу лідерства», екскурсії «Ірпінь та Приірпіння», «Київ оглядовий», заняття у тренажерному залі та з настільного тенісу.

Додамо, що підготовчі курси розпочалися у червні й триватимуть до серпня 2021 року. Слухачі мають змогу вивчати українську мову та літературу, історію України, математику. Також передбачені різні заходи психологічного, культурно-освітнього та спортивного спрямування, які сприятимуть емоційному розвантаженню дітей. Крім того, усі абітурієнти забезпечуються щомісячною стипендією у розмірі 4 588 гривень та гуртожитком.