Наприклад, 28.06.2022
Наприклад, 28.06.2022
Наприклад, 28.06.2022
Наприклад, 28.06.2022
Наприклад, 28.06.2022

Ірина Верещук обговорила проблему заблокованих Росією КПВВ із Главою МЗС Польщі та чинним Головою ОБСЄ Збігнєвом Рау

Опубліковано 11 Лютого 2022 року, о 12:21

Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук провела зустріч із делегацією Республіки Польща на чолі з Міністром закордонних справ Польщі – чинним Головою ОБСЄ Збіґнєвом Рау.

Провідною темою розмови стали гуманітарні питання, зокрема проблема діяльності контрольних пунктів в’їзду/виїзду, заблокованих Російською федерацією. Наразі серед семи КПВВ на лінії дотику в щоденному режимі працює лише «Станиця Луганська» на Луганщині, а «Новотроїцьке» на Донеччині працює лише два дні на тиждень з обмеженнями, інші - заблоковані повністю з боку Рф.

«Мусимо констатувати, що ситуація лише погіршується. Росія свідомо блокує контакти на територіях Донецької й Луганської областей та використовує людей, як заручників. Ми готові відкрити КПВВ хоч завтра. Як тільки буде така воля з російської сторони – забезпечимо все необхідне. Проситимемо вас, зокрема через Тристоронню контактну групу і посередництво ОБСЄ, через усі доступні інструменти, натиснути на Росію з метою розблокування КПВВ», - заявила Верещук, звертаючись до польських партнерів.

Віцепрем’єр-міністр також закцентувала, що в разі не відкриття КПВВ у лютому, десятки тисяч громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, можуть втратити власні пенсії і соціальні виплати, передбачені законом. Адже, як повідомлялося раніше, «Ощадбанк» востаннє продовжив термін дії своїх карток до 1 квітня 2022 року. У разі, якщо громадяни не встигнуть пройти ідентифікацію до цієї дати та не перевипустять таку картку, виплати будуть припинені.

Збігнєв Рау, у свою чергу, пообіцяв використати всі наявні засоби, аби посприяти вирішенню озвучених проблем. Зокрема, використовуючи інструмент головування в ОБСЄ та поїздку на перемовини до Рф, заплановану на наступний тиждень.

«Щиро дякую від усього українського народу за позицію Польщі. Саме у такі, важкі для України часи, ми відчуваємо ваше плече підтримки, і це додає оптимізму. Для нас дуже важливо знати, що в Європейському союзі і в НАТО є такі хороші друзі та партнери», - резюмувала Верещук.

Нагадаємо, раніше підтримку Україні у гуманітарних проєктах, спрямованих на допомогу постраждалим від російської агресії, засвідчила делегація зі Швеції на чолі з Міністром з питань міжнародного розвитку та співпраці Швеції Матільдою Ернкранс.