Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022

Кабмін пропонує ввести санкції проти 70 причетних до протиправного переслідування громадян в Криму фізичних осіб

Опубліковано 19 Серпня 2021 року, о 12:57

У середу, 18 серпня 2021 року, на своєму засіданні Кабінет Міністрів України схвалив 2 пакети санкцій до суддів РФ та інших посадових осіб, безпосередньо причетних до переслідування цивільного населення на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь.

Проєкти відповідних рішень підготовлено Мінреінтеграції спільно з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим та представниками громадськості, зокрема Крайової Ради Українців Криму (КРУК) – інституційним об’єднанням кримських організацій, що представляють інтереси українців в Криму.

Першим розпорядженням Уряд пропонує РНБО застосувати санкції до 18 фізичних осіб – суддів РФ та інших службовців її окупаційної адміністрації, відповідальних за переслідування громади ПЦУ в Криму. Зокрема, незаконного відчуження приміщення кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги у місті Сімферополі, інших культових споруд, пошкодження церковного майна, переслідування громади.

Другим розпорядженням Кабінету Міністрів України пропонується застосувати санкції до 52 фізичних осіб – керівників структурних підрозділів окупаційних адміністрацій, суддів, силовиків та інших громадян РФ, безпосередньо причетних до організації функціонування окупаційної системи судочинства і протиправного переслідування цивільного населення на тимчасово окупованій території Кримського півострова.

Санкції пропонується застосувати строком на 5 років.

Запровадження санкцій до відповідних осіб, у разі виявлення в них майна на території нашої держави, заблокує можливість користування ним, унеможливить виведення капіталів за межі території України, зупинить проведення фінансових операцій, заборонить участь у приватизації, оренді державного майна відповідними резидентами РФ та особами, які прямо чи опосередковано ними контролюються або діють в їх інтересах.

У разі прийняття відповідного рішення РНБО, Україна невідкладно проінформує компетентні органи ЄС, США, Канади та інших міжнародних партнерів з метою розгляду ними питання щодо запровадження аналогічних санкцій.

Україна продовжуватиме ідентифікувати причетних до порушень прав людини та правового режиму на тимчасово окупованих територіях України – проти них буде застосований весь можливий спектр заходів реагування, в тому числі на міжнародному рівні.