Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022

Кабмін схвалив ратифікацію Рамкового договору між Україною та Францією щодо фінансування реконструкції Попаснянського водоканалу

Опубліковано 18 Червня 2021 року, о 12:29

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт розпорядження «Про подання на ратифікацію Верховною Радою України Рамкового договору між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо підтримки фінансування проєкту з покращення постачання питної води в Луганській області». Відповідне рішення затвердили на засіданні Уряду у п’ятницю, 18 червня 2021 року.

Мова йде про залучення від Уряду Франції кредитних коштів у розмірі 70 млн євро для відновлення та модернізації мереж водопостачання та водовідведення в Попаснянському районі Луганської області, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ.

«Переговори Мінреінтеграції з Посольством Франції в Україні щодо залучення фінансування від Уряду Франції були розпочаті у вересні і завдяки активній позиції посла Франції в Україні Етьєна де Понсена, роботі Луганської ОДА-ВЦА, команді Мінреінтеграції, ми вже у травні підписали міжурядову угоду. Фінальним кроком стане ратифікація цієї угоди парламентом. Після завершення реконструкції «Попаснянського районного водоканалу» понад 1 млн людей отримають якісну питну воду», - наголосив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Вячеслав Шаповалов.

Згідно з умовами договору кредит у 70 млн євро надається на строк у 40 років, включаючи пільговий період 15 років, відсоткова ставка становить 0,0092% річних.

Термін реалізації проєкту - 2022-2026 роки.

В результаті буде забезпечено безперебійне постачання якісної питної води для населення і підприємств на підконтрольній Уряду території України: м. Попасна, м. Гірське, м. Золоте, смт Станиця Луганська, смт Нижнє, смт Тошківка, смт Врубівка, смт Малорязанцеве, смт Вовчоярівка, смт Новотошківське, с-ще. Розквіт, с-ще. Лоскутівка, с-ще. Підлісне, с-ще. Устинівка, с. Верхня Вільхова, с. Нижня Вільхова, с. Плотина, с. Нижньотепле, с. Артема, с. Боброве, с. Золотарівка тощо.

Нагадаємо, що також за підтримки Уряду Франції реалізується ще один проєкт - у липні 2020 року підписано фінансову угоду щодо реалізації проєкту будівництва заводу з виробництва питної води у Маріуполі.  

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин