Наприклад, 25.09.2022
Наприклад, 25.09.2022
Наприклад, 25.09.2022
Наприклад, 25.09.2022
Наприклад, 25.09.2022

Лабораторія для перевірки якості сільськогосподарської продукції на Луганщині буде будуватися за аналогією сучасної київської лабораторії

Опубліковано 07 Травня 2021 року, о 11:58

Перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський відвідав Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи у місті Києві, який стане одним  з прикладів для будівництва сучасної лабораторії для перевірки на безпечність сільськогосподарської продукції та харчових продуктів на території Луганщини.

«Зараз наше міністерство реалізовує проєкт «Східна Україна: возз’єднання, відновлення, відродження (проєкт 3В)» за підтримки Світового банку. Один з важливих напрямків цього проєкту - будівництво нової сучасної лабораторії для перевірки сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, яка за останніми стандартами сучасного технічного оснащення, державними стандартами, обслуговуватиме потреби Луганщини і фермерів, які займаються усіма видами аграрного бізнесу», - сказав Ростислав Замлинський.

Так, в ході візиту представники київської лабораторії розповіли про деталі проєктування приміщення під відповідне призначення. Зокрема, про технічне облаштування лабораторії. Також мова йшла про те, скільки електроенергії потрібно аби забезпечити повну життєздатність лабораторії і яка техніка це передбачає.

Крім того, сторони обговорили труднощі, які виникали під час будівництва київської лабораторії і потенційно можуть виникати під час будівельних робіт на Луганщині.

«Саме для того, щоб попередити низку проблем і нюансів, ми вирішили почути ваш досвід і подивитися наочно, щоб мати розуміння, як організовувати процес будівництва і на чому треба акцентувати увагу. Ми обов’язково врахуємо ваші рекомендації для створення лабораторії на Луганщині», - резюмував Замлинський.

Додатково інформуємо, що проєкт «Східна Україна: возз’єднання, відновлення, відродження (проєкт 3В)» передбачає залучення інвестицій в місцеву інфраструктуру для відновлення сільського господарства, зростання економічних можливостей, згуртованості та включення у соціально-економічне життя країни громад.

Так, в рамках цього проєкту передбачається будівництво лабораторії Держпродспоживслужби для перевірки на безпечність сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, оскільки наразі на території Луганській області така лабораторія відсутня.

Вартість ремонту та технологічного оснащення лабораторії оцінюється фахівцями у 300 млн гривень. Реалізувати ініціативу планується за кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку.