Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022

Мінреінтеграції планує удосконалити порядок надання грошової компенсації за зруйноване житло в Донецькій та Луганській областях 

Опубліковано 20 Травня 2021 року, о 09:38

Заступниця Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук за участю представників УВКБ ООН, ГО «Право на захист» та «Проліска» зустрілися з власниками житла, яке було зруйноване внаслідок збройної агресії РФ з 2014 року.

Серед них, зокрема, мешканці смт Луганське та міста Мар’їнка. Зруйновані будинки цих людей були відновлені за кошти NGO People in Need та УВКБ ООН, однак залишилася низка невирішених питань, зокрема, відновлення комунікацій, теплопостачання, брак коштів на купівлю необхідних предметів побуту тощо.

Також під час спілкування з громадськістю визначено аспекти, які гальмують реалізацію програми з надання грошової компенсації за зруйноване житло.  Здебільшого люди не мають змоги оформити правовстановлюючі документи на своє житло, або для оформлення документів бракує коштів. Деякі громадяни, хоча й отримали акт обстеження з підтвердженням факту руйнації житла, проте не припиняють свої майнові права на нерухомість через побоювання «втратити» право на земельну ділянку.

У свою чергу, Драганчук повідомила, що наразі міністерством напрацьовано зміни до Порядку № 767 з метою його удосконалення. Зокрема, громадяни отримають можливість відмовлятися від майнових прав на зруйнований об’єкт нерухомості не до, а вже після рішення Комісії.

«Мінреінтеграції запропонує змінити хронологію дій Комісії та власника зруйнованого об'єкта житла  у процедурі розгляду його заяви та вирішенні питання про надання або відмову у наданні компенсації, а саме: заявник зможе відмовитися від свого права власності на зруйнований об’єкт нерухомості вже після прийняття відповідною Комісією позитивного рішення», - запевнила Інна Драганчук.

Нагадаємо, що на крайньому засіданні Комісія з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житлові будинки яких були зруйновані внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації в Донецькій області, ухвалила рішення про надання грошової компенсації 14 громадянам на загальну суму 3,262 млн гривень.

Загалом, з початку 2021 року комісіями в Донецькій та Луганській областях прийнято рішення про надання компенсації 110 українцям, які втратили житло через збройну агресію РФ проти України, на загальну суму 28,2972 млн гривень.