Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022

Мінреінтеграції планує запровадити віддалену ідентифікацію одержувачів пенсій та грошової допомоги

Опубліковано 16 Липня 2021 року, о 02:53

15 липня 2021 року заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук провела робочу зустріч з Представницею Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців в Україні Кароліною Ліндхольм Біллінг.

Під час зустрічі були обговорені питання, які мають спільний пріоритет як для Мінреінтеграції, так і для УВКБ ООН, зокрема, щодо розселення місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, виплати пенсій та інших соціальних виплат громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України.

У ході розмови Інна Драганчук розповіла про ініціативу Мінреінтеграції щодо запровадження віддаленої ідентифікації одержувачів пенсій та соціальних виплат, яка здійснюватиметься шляхом авторизації одержувача в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID).

«Ця ініціатива має особливу актуальність в умовах блокування дорожніх коридорів навпроти контрольних пунктів в’їзду-виїзду збройними формуваннями та окупаційними адміністраціями РФ та карантинних заходів, оскільки це обмежує права і можливості ВПО та громадян України, що мешкають на ТОТ. Наразі Міністерством цифрової трансформації України розроблено механізм щодо використання громадянами віддаленого кваліфікованого електронного підпису Дія ID й він вже проходить тестування в рамках реалізації експериментального проєкту», - зазначила Інна Драганчук.

Окрему увагу під час зустрічі приділено реалізації Угоди між Урядами України та Німеччини, якою передбачено 25,5 мільйонів євро для забезпечення постійним житлом ВПО, які зможуть отримати кредит під 3 % річних.

Також обговорено питання виплати компенсації за житло, зруйноване внаслідок збройної агресії РФ. Протягом 2021 року рішення про виплату компенсації прийнято щодо 135 осіб на загальну суму 34,5 млн гривень, а виплати отримали вже 69 постраждалих на загальну суму понад 17 млн гривень.

Крім того, Інна Драганчук зазначила, що Мінреінтеграції розроблено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2023 року”, він перебуває на погодженні в інших центральних органах виконавчої влади. Стратегія спрямована на удосконалення державної політики у сфері захисту прав ВПО. Драганчук висловила надію щодо якомога швидкого прийняття цього розпорядження.

Підсумовуючи, Інна Драганчук також висловила впевненість та віру в те, що досягнені протягом останніх років напрацювання стануть фундаментом для подальшого партнерства в напрямі відновлення соціальної згуртованості в Україні та реінтеграції наших громадян.

Своєю чергою, представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг  відзначила зусилля Мінреінтеграції з реалізації програми реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій України, в рамках якої, вперше запроваджено підготовчі курси на базі 15 закладів вищої освіти. Цьогоріч до курсів залучено близько 200 дітей, які, незважаючи на протидію та залякування збройних формувань та окупаційних адміністрацій РФ, приїхали на навчання на територію вільної України.