Наприклад, 27.09.2022
Наприклад, 27.09.2022
Наприклад, 27.09.2022
Наприклад, 27.09.2022
Наприклад, 27.09.2022

Мінреінтеграції сподівається на ратифікацію парламентом Рамкового договору між Україною та Францією щодо реконструкції Попаснянського водоканалу у липні

Опубліковано 24 Червня 2021 року, о 15:06

В рамках наради під головуванням заступника Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Вячеслава Шаповалова з представниками Посольства Франції в Україні щодо підтримки Урядом Франції фінансування проєкту з покращення постачання питної води в Луганській області.

У нараді також взяли участь представники Луганської ОДА-ВЦА, комунального підприємства «Попаснянський районний водоканал» та фахівці консорціуму Vinci/Razel.

«13 травня було підписано Рамковий договір між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо підтримки фінансування покращення постачання питної води в Луганській області, а вже 18 червня на засіданні Уряду схвалено проєкт Закону України про його ратифікацію і днями його вже подано до Верховної Ради України. Це фінальний крок, і ми сподіваємось, що парламент встигне прийняти рішення ще до виходу на літні канікули, тобто до 16 липня», - зазначив Вячеслав Шаповалов.

Так, в ході зустрічі учасники також обговорили поточний стан та етапи внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності міжнародного договору, а також подальші спільні кроки для реалізації проєкту, який передбачає  відновлення та модернізацію мереж водопостачання та водовідведення в Попаснянському районі. Зокрема, були узгоджені терміни підготовки комерційних контрактів на виконання технічних робіт – до жовтня поточного року. 

Шаповалов зазначив, що реконструкція Попаснянського водоканалу сприятиме збільшенню обсягів постачання якісної питної води, енергоефективності за рахунок впровадження сучасного обладнання та новітніх технологій під час будівництва, зменшенню експлуатаційних витрат підприємства. В результаті понад 1 млн українців отримають якісну питну воду в Луганській області. 

Крім того, учасники наради відзначили позитивну та плідну співпрацю та подякували Мінреінтеграції за організацію та подальшу координацію спільної роботи.  

Своєю чергою, Вячеслав Шаповалов також подякував Французькому Уряду, дипломатам та підприємцям за участь у відновленні інфраструктури, яка має важливе соціально-економічне значення для мешканців Луганської області.

«Хочу вкотре висловити щиру подяку Посольству Французької Республіки в Україні та Уряду Франції за прагнення долучитися до проведення технічного переоснащення об’єктів водопостачання та водовідведення в Луганській області. Переконаний, що завдяки наполегливій та злагодженій співпраці усіх зацікавлених сторін, ми досягнемо очікуваного результату», - резюмував Шаповалов.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України схвалив подання на ратифікацію Верховною Радою України Рамкового договору між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо підтримки фінансування проєкту з покращення постачання питної води в Луганській області. 

Міжнародний договір передбачає залучення кредиту в розмірі 70 млн євро на строк у 40 років, включаючи пільговий період 15 років під 0,0092% річних. Термін реалізації проєкту - 2022-2026 роки.