Наприклад, 28.01.2023
Наприклад, 28.01.2023
Наприклад, 28.01.2023
Наприклад, 28.01.2023
Наприклад, 28.01.2023

На КПВВ у Новотроїцькому відкрито сервісний центр

Опубліковано 16 Грудня 2020 року, о 18:56

Сьогодні, 16 грудня 2020 року, на КПВВ у Новотроїцькому Донецької області відкрито сучасний багатофункціональний сервісний центр.

Це вже другий подібний сервісний центр. Перший було відкрито 10 листопада на новому КПВВ у Щасті Луганської області.

Участь у відкритті сервісного центру взяли Віцепрем‘єр-міністр України-Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, голова Донецької облдержадміністрації - голова обласної ВЦА Павло Кириленко, Надзвичайний і Повноважний посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, Надзвичайний і Повноважний посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцкі та заступник Генерального консула Федеративної республіки Німеччина в Донецьку Петер Герр.

«Відкривши сервісний центр у Щасті ми задали курс на новий стандарт. Сьогодні тут ми відкриваємо другий сучасний багатофункціональний сервісний центр. Роботи почали у листопаді і вже за місяць завершили їх. Тепер і на КПВВ у Новотроїцькому, усі громадяни України по обидва боки лінії дотику, зможуть отримати усі соціальні та адміністративні послуги, безоплатну правову допомогу, тут передбачені відділення Нової пошти, Ощадбанку, кімнати матері і дитини, аптека і магазин супутніх товарів «ОСТО», можна буде скористатися соцпрограмами, у тому числі – медичними, такими як «Доступні ліки» тощо. До речі, окрема подяка В’ячеславу Климову і компанії «Нова пошта». Саме вони виступили інвестором спорудження КПВВ у Новотроїцькому. Завдяки таким партнерам як «Нова пошта», «ОСТО-Груп», Ощадбанк, НАК «Нафтогаз України», «ВФ Україна», благодійній організації «100% життя», «Право на захист», Донецькій і Луганській облдержадміністраціям, наші громадяни, в тому числі з окупованих територій, матимуть можливість отримувати всі послуги, які надає Україна своїм громадянам. Вони повинні відчувати і розуміти, що державі є до них діло. Щиро дякую нашим міжнародним партнерам, ПРООН. Звісно ж нашим шановним гостям пану Тобіасу Тибергу та Бартошу Ціхоцкі. До речі, дуже символічно, що саме вони присутні, бо 2021 року у ОБСЄ головує Швеція, а 2022 - Польща. Дякую нашим друзям з Німеччини в особі пана Петера Герра», - наголосив Віцепрем‘єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Він нагадав, що наступного року на всіх КПВВ буде обладнано такі сервісні центри. «На підконтрольній українській владі території Донеччини відкриті всі чотири КПВВ на в’їзд і на виїзд. Те, як окупаційна влада не відкриває, або запускає, чи виводить людей на підконтрольну територію - це їхнє рішення, яке не має нічого спільного із піклуванням про людей. По яким вони діють стандартам та як відбирають людей – цьому логічного пояснення надати не можна… Що стосується сервісного центру, то це дуже важливий соціальний проєкт, як для громадян по обидва боки лінії розмежування, які отримуватимуть послуги, так і для мешканців Новотроїцького та

Волновахи, які працюють тут. Дуже важливо, що на сервісному центрі забезпечені і передбачені всі умови інклюзивності», - додав Павло Кириленко.

Резніков наголосив, що влада має послати чіткий сигнал, що Донбас важливий для України, що, люди, які сьогодні знаходяться на тимчасово окупованій території і є заручниками окупантів - є громадянами України.

«Україна послідовно працює для людей, щоб покращити для них ситуацію. Але ми бачимо, що ці кроки української влади дуже бентежать представників російських окупаційних адміністрацій - вони «захищають» населення, яке тримають у заручниках, від українських пенсій і соціальних виплат. Ми засуджуємо блокування роботи КПВВ з боку РФ як на адмінмежі з Кримом, так і на Донеччині та Луганщині. Ми розуміємо, що люди і так знаходяться в заручниках окупаційних режимів. При цьому, аби потрапити на підконтрольну територію вони проходять усі кола пекла, адже окупаційні режими майже не пропускають людей, а якщо і пропускають, то вимагають стоси якихось папірців. Ситуація дуже складна, але ми зі свого боку зобов‘язані просто зробити усе, що від нас залежить, аби максимально забезпечити дотримання прав людей на отримання гідної медичної та соціальної допомоги на підконтрольній території, права бути з родиною та інші», - додав Резніков.

Він нагадав також, що незважаючи на посилені карантинні обмеження з 8 по 24 січня, усі контрольно-пропускні пункти в‘їзду-виїзду продовжать працювати у штатному режимі. «За ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій було збережено штатну роботу усіх КПВВ. Члени Уряду підтримали дану пропозицію. І я щиро вдячний членам Уряду за цю підтримку», - підсумував Віцепрем‘єр-міністр.

Нагадаємо, 10 листопада з 8:00 в Донецькій і Луганській областях України розпочали роботу сім КПВВ - п‘ять діючих відновили роботу і ще два нових - у Щасті та Золотому, розпочали роботу. При цьому, підконтрольні Росії окупаційні режими блокують роботу КПВВ. В Мінреінтеграції наголошували, що рішення підконтрольних Росії окупаційних адміністрацій у тимчасово окупованих районах Донецької у Луганської областей щодо суттєвого обмеження руху через лінію дотику викликає різку критику з боку громадян, які наразі перебувають у заручниках в окупантів і опинилися у скрутному економічному становищі.

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин