Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022

На Луганщині можуть побудувати лабораторію для перевірки якості сільськогосподарської продукції

Опубліковано 08 Квітня 2021 року, о 15:13

Перший заступник Міністра з питань реінтеграції ТОТ Ростислав Замлинський під час візиту до Луганської області зустрівся зі співвиконавцями проєкту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення, відродження (проєкт 3В)» - Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Луганською обласною державною адміністрацією та Старобільською міською радою.

В рамках візиту Замлинський  здійснив огляд потенційних місць під будівництво лабораторії Держпродспоживслужби для перевірки на безпечність сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, оскільки наразі на території Луганській області така лабораторія відсутня.

Також розглянули варіанти діючих сучасних лабораторій Держпродспоживслужби, які можуть слугувати прикладом для будівництва лабораторії на Луганщині. Було домовлено про збір аналітичної інформації щодо потреб аграріїв в дослідженнях та сучасної логістики їх проведення (зокрема лабораторії в Харківській, Дніпропетровській та Донецькій областях).

Вартість ремонту та технологічного оснащення лабораторії оцінюється фахівцями у 300 млн гривень. Реалізувати ініціативу планується за кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Крім того, Ростислав Замлинський зустрівся із керівниками провідних сільськогосподарських підприємств області, а саме сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Калмичанка» у Старобільському районі та ТОВ «Сфера» у Щастинському районі, які ознайомили заступника Міністра з їх роботою та нагальними потребами.

Замлинський наголосив, що інвестування у розвиток аграрного сектору є одним із пріоритетних напрямків, які визначив Президент України Володимир Зеленський.

«Уряд України компенсує витрати на розвиток підприємств агропромислового комплексу. Дотацій як таких немає, однак є державні програми підтримки», - зазначив він.

Варто підкреслити, що у 2020 році Луганщина отримала від держави 132 млн гривень на підтримку агробізнесу, у тому числі 40 млн гривень компенсацій на придбання вітчизняної сільгосптехніки.

Довідково. Проєкт «Східна Україна: возз’єднання, відновлення, відродження (проєкт 3В)» передбачає залучення інвестицій в місцеву інфраструктуру для відновлення сільського господарства, зростання економічних можливостей, згуртованості та включення у соціально-економічне життя країни громад, через реалізацію окремих сільськогосподарських субпроєктів, спрямованих на вирішення наслідків збройної агресії РФ для сільськогосподарської галузі на території Луганської області, підконтрольній Уряду України.