Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022

На Миколаївщині побудують 200 квартир для кримських татар та пільговиків

Опубліковано 22 Квітня 2021 року, о 11:23

Про це сказав Віцепрем‘єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час робочого візиту до Миколаївської області.

В рамках візиту було, власне, проведено робочу нараду щодо проєкту будівництва житла для кримських татар, внутрішньо переміщених осіб та інших пільгових категорій громадян. В нарадах також взяли участь заступник міністра з питань реінтеграції ТОТ Вячеслав Шаповалов, голова Миколаївської ОДА Віталій Кім, голова обласної ради Ганна Замазєєва, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Будівництво в Миколаєві заплановане в мікрорайоні «Північний». Віцепрем‘єр також оглянув земельну ділянку під будівництво. Окрім житла заплановане будівництво супутньої інфраструктури. 

Розпочати будівництво планується вже до кінця поточного  року.

«Ви знаєте, що 10 квітня відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана. В рамках цього візиту за участі обох президентів було підписано рамкову угоду про співробітництво у сфері будівництва житла для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України. Підписали угоду я, з боку України, і міністр навколишнього середовища та містобудування Туреччини Мурат Курум». Так, наші турецькі партнери, розуміючи ситуацію в країні, допомагатимуть в частині забезпечення житлом кримських татар з числа ВПО та інших пільгових категорій», - сказав Резніков.

Також Віцепрем‘єр зустрівся із ВПО, проінформувавши їх про можливості поліпшення житлових умов. Зокрема, про програму 70/30 та проєкт пільгового іпотечного кредитування за рахунок німецького державного банку розвитку KfW.

Нагадаємо, 16 березня 2021 Віцепрем‘єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков та Надзвичайний і Повноважний Посол республіки Туреччина в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере обговорили проєкт будівництва житла для кримських татар, які були вимушені покинути свої домівки через окупацію РФ АР Крим та м. Севастополя.

Зокрема, мова йде про будівництво 500 квартир для кримських татар, які обліковуються як внутрішньо переміщені особи: 200 на Херсонщині, 200 на Миколаївщині і 100 на Київщині.

Вже менше, ніж за місяць, 10 квітня, віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков і міністр навколишнього середовища та містобудування Туреччини Мурат Курум підписали Рамкову угоду між урядом України та урядом Турецької Республіки.