Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022

На першочергове оновлення мереж водопостачання КП «Вода Донбасу» потрібно більше 170 млн. доларів

Опубліковано 26 Жовтня 2020 року, о 06:52

Про це йдеться у звіті «Оцінка ризиків системи водопостачання КП «Вода Донбасу», який презентували UNICEF та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

КП «Вода Донбасу» забезпечує питною водою майже 3.7 мільйона людей на Сході України. Це підприємство  - єдиний комунальний постачальник води у Донецькому регіоні. 

У звіті детально описують основні ризики в роботі підприємства, які можуть суттєво вплинути на забезпечення регіон питною водою.

Серед них - зношена система водопостачання,  відсутність належного технічного обслуговування мереж, бойові дії у безпосередній близькості до об'єктів водопостачання, критичне зниження фінансових показників підприємства через зниження рівня життя місцевого населення, яке страждає від збройної агресії Росії поблизу лінії дотику та не може у повному обсязі оплачувати послуги з водопостачання. 

Український уряд забезпечує виконання ремонтних робіт мережі водогонів, однак з огляду поточний стан вирішити проблему можливо лише за рахунок інвестиційних коштів міжнародних партнерів України, зазначають автори звіту.

Там вказується, що для здійснення тільки першочергових технічних заходів, спрямованих на оптимізацію обладнання електропостачання, закупівлю критично необхідного обладнання, яке потрібно для подальшої подачі види потрібно близько 68,6 мільйонів доларів для районів, де відбуваються бойові дії, та приблизно 101 мільйон доларів, у районах, де немає бойових дій.

«Мінреінтеграції усвідомлює необхідність оперативних заходів для відновлення та розвитку повноцінної роботи підприємства, у тому числі, залучивши до такої роботи міжнародних партнерів України.  Цей  звіт буде використовуватись органами державної влади як підґрунтя для підготовки комплексних заходів направлених для забезпечення жителів Донецької області якісною питною водою», - зазначив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Давид Макар'ян.

Фото: UNICEF

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин