Наприклад, 06.02.2023
Наприклад, 06.02.2023
Наприклад, 06.02.2023
Наприклад, 06.02.2023
Наприклад, 06.02.2023

Найпопулярніші ЗВО серед абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Донеччини і Луганщини візьмуть участь в програмі реінтеграції молоді 

Опубліковано 20 Травня 2021 року, о 09:08

Заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук відвідала чотири заклади вищої освіти у Донецькій та Луганській областях, які були переміщені з тимчасово окупованих територій України.

Йдеться про Східноукраїнський університет імені В. Даля, Горлівський інститут іноземних мов, Донецький національний технічний університет, а також Донецький національний медичний університет. Саме ці навчальні заклади є одними з найбільш популярних серед абітурієнтів з ТОТ. Крім того, на базі цих ЗВО вже котрий рік працюють освітні центри «Донбас-Україна».

Під час візиту Інна Драганчук зустрілася з керівниками зазначених ЗВО. Вони проявили високу зацікавленість у програмі реінтеграції молоді, яка передбачає запровадження підготовчих курсів для абітурієнтів з ТОТ на базі 25 ЗВО, а також запевнили, що будуть брати участь у відборі на відповідну програму.

Крім того, Драганчук запропонувала керівникам ЗВО, у разі їх відбору, закріпити за кожною дитиною з тимчасово окупованих територій ментора, який допомагав би у вирішенні різного роду питань під час проведення підготовчих курсів.

У ході розмови, сторони також обговорили механізми заохочення вступників до навчання на підконтрольній Уряду території України та проблемні питання під час підготовки до вступної кампанії.

Інна Драганчук запевнила, що Мінреінтеграції вивчить ці питання і напрацює шляхи їх вирішення.

«Молодь - це головний капітал держави. Діти, які переїжджають з ТОТ отримувати вищу освіту на підконтрольній території, є активними, ініціативними, із сильними амбіціями та щирою любов’ю до України. Посилення потенціалу молоді - це інвестиція у наше майбутнє. Мінреінтеграції докладатиме всіх зусиль для того, щоб реінтегрувати молодь до життя у вільній Україні», - наголосила Драганчук.

Нагадаємо, 14 травня було оголошено про відбір ЗВО, в яких запроваджуються підготовчі курси для молоді

Раніше Мінреінтеграції заявило про запуск пілотного проєкту з проведення підготовчих курсів зі стипендіальним забезпеченням для молоді з ТОТ.

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин