Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021

Олексій Резніков: «Ми працюємо над спрощенням процедури отримання українського паспорта для дітей з ТОТ»

Опубліковано 30 Вересня 2021 року, о 13:26

Про це Віцепрем‘єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков сказав під час форуму «ВНУТРІШНЄ ПЕРЕМІЩЕННЯ В УКРАЇНІ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВНІ РІШЕННЯ».

«Одним із важливих напрямків в інтеграції ВПО є державні сервіси, в широкому розумінні. Найбільш наочний приклад – цифровізація. На сьогодні майже 190 тисяч ВПО користуються цифровою довідкою через «Дію» і скористалися цією послугою вже 2,8 млн разів. Минулого тижня внесено зміни до нормативно-правової бази для запровадження віддаленої ідентифікації одержувачів пенсій та соцвиплат, у тому числі для ВПО. До фізичної ідентифікації прирівняно авторизацію в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду. Зараз відпрацьовується технічне рішення. І ми будемо розширювати цей напрям. Бо наша філософія в тому, щоб усі державні структури, з якими контактують ВПО, працювали у режимі гнучкого і лояльного сервісу», - сказав Олексій Резніков.

Також він окремо наголосив на важливості реінтеграції молоді та вирішенні, як мінімум, питань, пов‘язаних зі складністю процедури отримання паспорта громадянина України дітьми з ТОТ.

«Кейс Ксенії Фролової – це дівчина з Севастополя, яка не могла отримати український паспорт – підштовхнув нас до ідеї кардинального спрощення процедури отримання першого паспорту для дітей з ТОТ. Ми зараз над цим працюємо. Держава, яка зорієнтована шукати рішення в інтересах людей – це так само елемент впевненості і визначеності», - додав Віцепрем‘єр-міністр України.

За його словами, один з елементів реінтеграції молоді - це освітні програми. Він нагадав, що минулого року було скасовано ЗНО і розширено перелік закладів вищої освіти, куди можуть вступати діти з ТОТ.

«Цього року був експеримент з підготовчими курсами, на які приїхали майже 200 дітей. Вони отримали гуртожиток і стипендії. Цей напрям є пріоритетом. Адже ці діти – своєрідний місток з тимчасово окупованими територіями. Для них Україна має стати кращим варіантом майбутнього», - наголосив Резніков.