Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022

Олексій Резніков: «Україна виконала всі зобов'язання саміту лідерів Нормандської четвірки у Парижі»

Опубліковано 07 Липня 2021 року, о 16:32

7 липня Віцепрем’єр-міністр України — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, перебуваючи з візитом у Брюсселі, взяв участь у засіданні Комісії Україна - НАТО, яке вперше після початку пандемії COVID-19, пройшло у центральній залі штаб-квартири НАТО.

У своєму виступі на засіданні Комісії Олексій Резніков поінформував послів держав Альянсу про безпекову ситуацію на сході України та навколо тимчасово окупованого Російською Федерацією АР Крим та м. Севастополь. Також він ознайомив міжнародних партнерів з ходом консультацій в рамках Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ). Особливий акцент було зроблено на поясненні тактики російської сторони, яка відмовляється виконувати взяті на себе зобов'язання і намагається уникнути відповідальності за збройну агресію проти України та окупацію частини українських територій.

«Нашою метою є формування всебічного розуміння того, що відбувається. Адже російська сторона здійснює досить агресивну кампанію дезінформації. На конкретних прикладах я показав, що Україна виконала всі зобов'язання саміту лідерів Нормандської четвірки у Парижі у 2019 році. Натомість Росія не виконала нічого і намагається блокувати консультації, вдаючись до шантажу та ескалації. Головне — у НАТО є чітке усвідомлення, що Москва є учасником міжнародного збройного конфлікту, відповідальна за його розв'язання і в жодному разі не є “посередником”», - наголосив Олексій Резніков.

Окрім того, під час зустрічей обговорювалися конкретні кроки, які дозволять зберегти високу динаміку контактів між Україною і НАТО на політичному рівні, а також швидше рухатись заради досягнення взаємосумісності. Були представлені окремі ідеї щодо розширення напрямків взаємодії з Альянсом.

«Я дякую пану Джоане та представникам країн-членів НАТО за підтримку України. Це дуже важливо для нас. Було багато запитань, які засвідчили бажання глибше розуміти особливості моменту. Я також озвучив очікування України щодо втілення рішень Бухарестського саміту 2008 року. Мені дуже сподобався відкритий і прагматичний характер дискусії і я сподіваюсь, що вона матиме практичні наслідки», - додав Олексій Резніков.

На Комісії виступили представники 30-ти країн-членів.

Окрім того, в рамках робочого візиту до Брюсселю Віцепрем‘єр Олексій Резніков зустрівся із заступником Генерального секретаря НАТО Мірче Джоане.

У ході зустрічей висловлено зацікавленість у направленні до України місії по протидії гібридним загрозам

Це вже другий візит Олексія Резнікова до Брюсселю і штаб-квартири НАТО за останні 2 місяці - 27-28 травня 2021 року Віцепрем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков вже перебував з офіційним візитом в Брюсселі.

Тоді на зустрічі із паном Мірче Джоане сторони обговорили взаємодію у контексті подальшого розвитку відносин між Україною та Альянсом, що, серед іншого, розглядалась під час Саміту глав держав та урядів країн-членів НАТО 14 червня 2021 року, триваючу збройну агресію РФ проти України, хід консультацій в рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ) та інші питання.