Наприклад, 09.08.2022
Наприклад, 09.08.2022
Наприклад, 09.08.2022
Наприклад, 09.08.2022
Наприклад, 09.08.2022

Олексій Резніков: «Забезпечення житлом ВПО є одним з пріоритетних завдань влади»

Опубліковано 30 Вересня 2021 року, о 11:47

Про це Віцепрем‘єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков сказав під час форуму «ВНУТРІШНЄ ПЕРЕМІЩЕННЯ В УКРАЇНІ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВНІ РІШЕННЯ».

«Одразу хотів би подякувати нашим партнерам з Ради Європи за можливість проведення цього форуму. А також членам моєї команди з Мінреінтеграції і усім, хто забезпечує організацію. Протягом двох днів ми будемо говорити про найголовніше – про людей. У цій залі багато тих, з ким ми робимо спільну справу. Тому я розглядаю цей форум як можливість відверто поговорити і про виклики, і про досягнення, які варто розвивати, і де потрібна допомога, адже збройний напад Росії на Україну став викликом, до якого ніхто не був готовий. Життя мільйонів людей вмить змінилося», - сказав Олексій Резніков.

Віцепрем‘єр наголосив, що на початку російської агресії найгострішим питанням було фізичне виживання і побут, але наразі в людей все більший запит на визначеність.

«Люди хочуть відчувати якусь перспективу. Огляди практичних потреб ВПО, які здійснювалися під егідою структур ООН, свідчать, що найголовнішою потребою є житло. Наразі понад 80 тисяч ВПО в той чи інший спосіб заявили про потребу в отриманні житла. Близько 20 тисяч ВПО зареєструвалися у програмі пільгових іпотечних кредитів. І ми спробували подивитися на питання забезпечення житлом під різним кутом. В результаті минулого року було вперше з 2014 року запроваджено компенсації громадянам за зруйноване житло. Цього року її отримають близько 300 родин. Порівняно з минулим роком, у 2021 у 6 разів  (з 20 млн до 125 млн гривень) збільшено обсяг фінансування на придбання тимчасового житла для ВПО. Це 325 об’єктів. Хочу підкреслити. Тільки за цей один рік буде придбано стільки житла, як за минулі чотири роки! У наступні роки ми будемо збільшувати цю субвенцію», - додав Олексій Резніков.

Він також нагадав, що спільно з Урядом Німеччини започатковано програму надання пільгових іпотечних кредитів на 20 років для ВПО із річною ставкою всього 3%. Цього року очікується, що кредити отримають 360 родин.

Окрім того, було підписано Рамкову угоду між Урядами України та Туреччини, якою передбачено будівництво 500 квартир у Херсоні, Миколаєві та Києві до 2024 року.

Також, за словами Віцепрем‘єр-міністра,  підписано тристоронній меморандум між Міжнародною організацією з міграції та містами Сєвєродонецьк та Краматорськ, завдяки якому буде залучено 22,1 млн євро на будівництво та придбання квартир для ВПО в цих містах. До 2025 року буде збудовано і придбано близько 560 квартир.

«Тобто, за рахунок різних інструментів житлові проблеми цього року вирішить близько 1000 ВПО. Це та планка, яку ми досягли і готові тримати у наступні роки. З одного боку – це величезний прорив. З іншого – це трохи більше ніж 1% від заявлених потреб, які в реальності ще більші, адже повертаються на ТОТ переважно саме через відсутність житла.

Тому ми шукаємо стратегічні рішення. Наприклад, Уряд вже схвалив Стратегію економічного розвитку Донецької і Луганської областей, найближчим часом буде внесений пакет законопроектів для її реалізації. Завдяки цьому будуть створені максимально лояльні умови для інвесторів через механізм територій пріоритетного розвитку. Це якісно інший рівень спроможності місцевих громад двох регіонів, де зареєстровано найбільше ВПО. Це не тільки нові робочі місця. Скажімо, за рахунок податків місцева влада буде мати значно більше ресурсів, щоб будувати житло самій чи брати участь у програмах співфінансування. Це – мультиплікатор.

Тобто сьогодні ми вже маємо комплекс програм, якими можуть скористатися різні категорії ВПО. І будемо їх масштабувати. Адже житло – це саме про визначеність. І про впевненість», - резюмував Олексій Резніков.