Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022

Олексій Резніков: «Закликаємо міжнародну спільноту посилити санкції проти Росії за чергові злочини проти кримських татар»

Опубліковано 04 Вересня 2021 року, о 14:29

Російська окупаційна влада розпочала чергову хвилю утисків проти представників кримськотатарського народу у Криму. За останні дні проведено 5 незаконних обшуків і низку затримань. Місцезнаходження двох осіб - Ельдара Одаманова (1982 р.н.) та Азіза Ахтемова (1996 р.н.) - досі не відомо. 

Сьогодні зранку співробітники ФСБ вже вдерлися до будинку першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова у с. Первомайське Сімферопольського району, захопили його і вивезли до приміщення т.зв. "Управління ФСБ Росії по Республіці Крим і місту Севастополю".

«Усі особи, причетні до цих злочинів, неодмінно будуть встановлені і рано чи пізно понесуть покарання. Це станеться. Зараз я хочу звернути особливу увагу наших міжнародних партнерів на захмарний цинізм того, що відбувається. Чергові захоплення відбулися після оприлюднення доповіді Генерального секретаря ООН щодо становища в частині прав людини в тимчасово окупованому Криму і Севастополі. Де якраз йдеться про злочини Російської федерації і системний тиск на українців і кримських татар. Наріман Джелялов був учасником саміту Кримської платформи. Обшуки та затримання – це пряма відповідь ООН і усій міжнародній спільноті, що Росія надалі ігноруватиме і порушуватиме міжнародне право. Це – ляпас усім, хто заявляв про необхідність захисту прав людини і підтримку України. Виникає питання – як така держава може надалі перебувати у Радбезі ООН? Які аргументи можуть бути у тих, хто запрошує Росію до ПАРЄ? Ми закликаємо міжнародну спільноту застосувати свій вплив на Кремль, щоб негайно звільнити усіх українських бранців, захоплених і в Криму, і в ОРДЛО. Відмова Росії звільнити захоплених людей – це підстава посилити міжнародні санкції», - заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков. 

Нагадаємо, що 18 серпня 2021 року, на своєму засіданні Кабінет Міністрів України схвалив 2 пакети санкцій до суддів РФ та інших посадових осіб, безпосередньо причетних до переслідування цивільного населення на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь. Проєкти відповідних документів підготовлено Мінреінтеграції спільно з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим та представниками громадськості.

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин