Наприклад, 02.12.2022
Наприклад, 02.12.2022
Наприклад, 02.12.2022
Наприклад, 02.12.2022
Наприклад, 02.12.2022

Олексій Резніков: Законопроєкт про перехідний період вже направлено до Венеційської комісії

Опубліковано 09 Липня 2021 року, о 18:00

2 червня 2021 року Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки "Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях". Згідно з документом, Уряд протягом двох місяців має підготувати законопроєкти про впровадження на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей правосуддя (юстиції) перехідного періоду та внести їх у встановленому порядку на розгляд Верховної Ради.

4 червня 2021 року Віцепрем’єр-міністр України — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков направив урядовий проєкт Закону України «Про засади державної політики перехідного періоду» до Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційської комісії) для отримання експертного висновку.  

«У середу, 7 липня, Комісія отримала наш запит, про що і повідомила на своєму сайті. Очікується, що експерти підготують проєкт висновку, який буде затверджений на наступній пленарній сесії Венеційської комісії у жовтні 2021 року. Наш законопроєкт є першим із пакету законодавчих ініціатив, які мають на меті забезпечити деокупацію та безпечну реінтеграцію тимчасово окупованих територій України та наших громадян, які наразі вимушено проживають в тимчасовій окупації», - наголосив Віцепрем‘єр-міністр України Олексій Резніков.

Законопроєктом пропонується розподілення регулювання на конфліктний та постконфліктний періоди, що дозволить визначити певний алгоритм дій держави під час реінтеграції тимчасово окупованих (деокупованих) територій та їхніх мешканців, деокупації тимчасово окупованих територій, включаючи питання демілітаризації та роззброєння, розв’язання гуманітарних проблем, відновлення правосуддя тощо.

Окрім цього законопроєкт пропонує:

1) запровадити елементи перехідної юстиції;

2) окреслити засади відновлення правосуддя на деокупованих територіях;

3) встановити інститут конвалідації правочинів;

4) створити передумови для формування кадрових резервів державних службовців та поліцейських для роботи на деокупованих територіях;

5) визначити особливості монетарної політики під час перехідного періоду.

Також законопроєкт передбачає втрату чинності низкою законів та постанов, що стосуються статусу тимчасово окупованих територій, а також щодо Автономної Республіки Крим напередодні здобуття незалежності України та у перші роки після цього, які вже реалізовані.

Окрім того, законопроєктом пропонується визначення термінології, яка має бути єдиною для всього законодавства. Це як нові, так і вдосконалені терміни: окупаційні сили та окупаційні адміністрації РФ, політико-дипломатичні та санкційні заходи, тимчасова окупація, деокупація, деокуповані території, реінтеграція тимчасово окупованих (деокупованих) територій та їхніх мешканців, сталий мир тощо. Крім цього, пропонується принципово нове визначення держави-агресора, держави-окупанта, і цей статус на рівні закону закріплюється за Російською Федерацією.

Нагадаємо, на початку червня Мінреінтеграції завершило та оприлюднило для обговорення оновлений проєкт закону про перехідний період.

Пропозиції до драфту проєкту Закону надійшли від понад 110 стейкголдерів.

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин