Наприклад, 03.02.2023
Наприклад, 03.02.2023
Наприклад, 03.02.2023
Наприклад, 03.02.2023
Наприклад, 03.02.2023

Підконтрольна Рф окупаційна адміністрація блокує рух через КПВВ «Станиця Луганська»

Опубліковано 11 Жовтня 2021 року, о 17:52

З 10 жовтня 2021 року підконтрольна Російській федерації окупаційна адміністрація в окремих районах Луганської області України блокує роботу КПВВ у Станиці Луганській.

Це робиться виключно з пропагандистських міркувань і суттєво погіршує гуманітарну ситуацію, потреби людей свідомо ігноруються.

За наявною інформацією, окупаційні режими здійснюють пропуск людей, які слідують з ТОТ до контрольованої Урядом України території, лише за наявності реєстрації на підконтрольній території. Пропуск осіб, які зареєстровані на тимчасово окупованій території, фактично здійснюється лише у разі смерті родичів на підконтрольній території України та якщо особа прямує на лікування.

З боку української влади зроблено усе необхідне, аби забезпечити безпечний рух через КПВВ. Більше того, протягом жовтня Мінреінтеграції планує завершити облаштування багатофункціональної сервісної зони на КПВВ у Станиці Луганській.

Мінреінтеграції розцінює такі дії, як черговий акт тиску з боку російської окупаційної адміністрації на мешканців тимчасово окупованої території, порушення міжнародно-гуманітарного права та свобод громадян.

«Ми вже проходили блокування окупаційними режимами Рф КПВВ через те, що діти з ТОТ проявили активність під час вступної кампанії на вільній території України. А з листопада минулого року блокується робота КПВВ у Щасті, де було створено режимну та сервісну зони, щоб громадяни, які перетинають лінію дотику, могли отримати банківські, адміністративні послуги. Вже майже рік всі ці послуги залишаються недоступними. Цього разу причиною блокування теж стало відкриття багатофункціональної сервісної зони на КПВВ у Станиці Луганській, яке заплановане до кінця року. Блокування лінії дотику окупаційна адміністрація використовує як додатковий засіб тиску на людей, які і так перебувають в заручниках в них. Блокуючи КПВВ окупанти позбавляють багато сімей чи не єдиного стабільного джерела доходів – українських пенсій і соціальних виплат, доступу до медикаментів тощо. Ситуація критична і люди це розуміють.  Вони втомилися жити в заручниках в окупаційних режимів», - наголосив Віцепрем‘єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Мінреінтеграції привертатиме увагу міжнародних гуманітарних організацій до дій окупаційних адміністрацій Рф, які створюють загрозу життю і здоров’ю мирного населення в окремих районах Донецької і Луганської областей України.

 

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин