Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022

Поновлено процес створення сервісного хабу на КПВВ «Чонгар» - Мінреінтеграції

Опубліковано 08 Квітня 2020 року, о 13:28

У рамках міжвідомчої наради 7 квітня під головуванням віце-прем’єр-міністра Олексія Резнікова, було обговорено поточний стан облаштування сервісних зон КПВВ «Чаплинка» і «Чонгар» на адміністративній межі з тимчасово окупованим Російською федерацією Кримом.

Нарада відбулася за участю представників Мінреінтеграції, Міністерства інфраструктури України, Херсонської ОДА, Представництва Президента України в АРК, АТ «Укрзалізниця» та ТОВ «Сокар Енерджі».

Велику увагу було приділено саме пошуку ефективної фінансово-правової моделі створення сервісного хабу на КПВВ «Чонгар» за участі ТОВ «Сокар Енерджі».

Восени 2019 р. АТ «Укрзалізниця» збудувала на зазначених КПВВ приміщення автовокзалу, для митного контролю і прикордонників, для ЦНАПу та інших сервісів. Це якісно підвищило комфорт для громадян, які рухались через КПВВ.

Втім, низка формальних обставин, зокрема, невизначеність підпорядкування і оптимального балансоутримувача КПВВ, призвели до фактичної зупинки проекту 4 місяці тому. Було ускладнено залучення до облаштування КПВВ партнера у вигляді компанії «Сокар Енерджі», яка у рамках програми соціальної відповідальності була готова інвестувати у розбудову пілотного сервісного хабу на КПВВ «Чонгар».

Під час дискусії були обговорені шляхи перезапуску проєкту створення сервісного хабу, в якому громадянам надаватиметься широкий спектр адміністративних, соціальних та інших послуг, з врахуванням можливості поширення уніфікованої моделі на КПВВ в Донецькій та Луганській областях.

Розглядалися формати угоди про спільну діяльність, потенційні балансоутримувачі, які забезпечуватимуть обслуговування інфраструктури КПВВ.

«Завдання непросте. Як мені повідомили, остання розмова на цю тему між залученими сторонами відбувалась ще минулого року. Динаміку було на деякий час втрачено. Накопичилися борги. Але сьогодні ми вийшли на розуміння, як це завдання виконати. Хочу подякувати усім колегам за конструктивний підхід. Маю сподівання, що за 4-6 місяців на Чонгарі буде сучасний хаб, де люди зможуть оформити документи, випити кави, заправити автівку або купити квиток і безпечно доїхати на громадському транспорті до Новоолексіївки чи Генічеська. Це перше, що побачить людина з тимчасово окупованої території. Якісний сервіс від держави – це один з засобів реінтеграції тимчасово окупованих Росією українських територій - АР Крим та м. Севастополь, частини Донецької та Луганської областей», - заявив віце-прем’єр-міністр України Олексій Резніков.

Вже наступного понеділка відбудеться повторна зустріч, на якій буде сформовано узгоджену дорожню карту руху за проєктом.