
Протягом січня-червня Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій проведено інформаційно-роз’яснювальні заходи щодо небезпеки мін та інших вибухонебезпечних предметів серед дітей у 26 закладах загальної середньої освіти вздовж лінії розмежування Донецької області та 29 - Луганської.
В рамках тренінгів для учнів середньої школи передано навчальні посібники-книги у вигляді коміксу у кількості 7 911 одиниць.
Серед іншого, співробітниками Мінреінтеграції проведено роз’яснювальну роботу серед працівників підприємств, що здійснюють свою діяльність поблизу лінії розмежування: КП «Попаснянський водоканал», ДП «Торецьквугілля», Щастинське РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», Щастинської дільниці Старобільського МРУЕГГ АТ «Луганськгаз» та Станично-Луганської дільниці Щастинського РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» та передано спеціально розроблені посібники для працюючого населення «Мінна безпека».
Керівникам вищезазначених підприємств, а також керівникам військово-цивільних адміністрацій міст Щастя, Торецьк, смт Станиця Луганська, Нижньотеплівської та Широкинської сільських військово-цивільних адміністрацій передано попереджувальні (маркувальні) знаки для позначення небезпечних ділянок, забруднених або потенційно забруднених ВНП.
Крім того, з березня 2021 року Мінреінтеграції розповсюджено в місцевих газетах Донецької області 85 632 публікацій та 26 800 публікацій у газетах Луганської області з тематики мінної безпеки, правил поведінки та навчання ризикам у газетах громад Донецької та Луганської областей, розташованих на лінії розмежування.
Таким чином, з початку 2021 року Мінреінтеграції проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу у 18 територіальних громадах, а саме: Часовоярівській, Краматорській, Слов’янській, Світлодарській, Попаснянській, Сєвєродонецькій, Мирненській, Мар’їнській, Авдіївській, Щастинській, Станично-Луганській, Торецькій, Широківській, Нижньотеплівській, Шульгинській, Гірській, Сартанській, Маріупольській.
Також Мінреінтеграції розроблено відеоролик про інформування щодо мінної небезпеки, покликаний привернути увагу суспільства до проблеми забруднення території України мінами та вибухонебезпечними предметами та навчити населення базовим правилам безпечної поведінки у разі їх виявлення - https://www.youtube.com/watch?v=JQghmdgQeIg
Зазначимо, що Мінреінтеграції на регулярній основі здійснюються заходи у сфері протимінної діяльності, зокрема з інформування населення про ризики від мін та вибухонебезпечних предметів, кінцевою метою яких є зменшення ризиків до рівня безпечного життя та діяльності громадян. Особливий акцент робиться на проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, яке проживає у громадах Донецької та Луганської областей, розташованих на лінії розмежування.