Наприклад, 28.01.2023
Наприклад, 28.01.2023
Наприклад, 28.01.2023
Наприклад, 28.01.2023
Наприклад, 28.01.2023

Ростислав Замлинський: «Центром Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей є люди»

Опубліковано 27 Квітня 2021 року, о 12:29

Про це сказав перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський під час онлайн-обговорення «Стратегія економічного розвитку Донецької та Луганської областей: від слів до справи».

«Центром Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей є люди, і вони повинні мати змогу розвиватися, розширювати свої економічні можливості. Для цього держава разом з місцевою владою має створити ту інфраструктуру, де б громадяни могли почувати себе безпечно. Щоб можна було відвести дітей в садочок, поки батьки працюють на підприємстві або ведуть свій власний бізнес, для того, щоб комфортно пересуватися якісними дорогами на роботу і так далі. Ми говоримо також про започаткування нових фінансових інструментів, які були б скеровані на стимул надати можливості розвитку, розширення підприємницької спільноти, можливості для самореалізації громадян у бізнес середовищі. Це ключові індикатори, які ми для себе намітили для реалізації цієї Стратегії», - зазначив Замлинський

Він також додав, що після успішної реалізації інструментів розвитку, які передбачені у Стратегії й насамперед стосуються територіальних громад на підконтрольній Уряду території України  вздовж лінії дотику, – в подальшому їх можна буде застосувати до всієї території, як Донецької, так і Луганської областей та інших.

«Ми вже неодноразово говорили, що цей економічний експеримент стосується насамперед території, яка підконтрольна українській владі, і після виходу України на кордони з РФ у традиційних її суверенних межах, ми можемо ці інструменти також поширювати на ті території, які сьогодні, на жаль, є тимчасово окупованими», - сказав перший заступник міністра.

Замлинський також прозвітував про поточний етап підготовки проєкту Стратегії та подальші кроки її реалізації. Зокрема, він нагадав, що наприкінці 2020 року була затверджена Концепція майбутньої Стратегії. Крім того, міністерство спільно з Центром економічної стратегії, експертами, колегами з громадського середовища, з регіональними владами, науковцями вже підготували аналітичний блок для Стратегії економічного розвитку, а також ряд інших ініціатив.

«Ми також зробили відповідні заяви щодо стратегічно-екологічної оцінки та вже готуємося до громадського обговорення. Проєкт Стратегії економічного розвитку на початку травня 2021 року буде скерований на погодження органам виконавчої влади і різним міністерствам, які причетні до цього процесу. Наступний крок - це розгляд цього документу Кабміном і прийняття його, як стратегічного документа. Тобто, на сьогоднішній день ми рухаємося відповідно до того плану заходів, який поставили перед собою наприкінці минулого року і маємо амбітну ціль, що Стратегія реально почне працювати з 1 січня 2022 року. Я переконаний, що спільними зусиллями ми досягнемо успіху в цьому процесі», - резюмував Замлинський.

Нагадаємо, раніше Віцепрем‘єр-міністр-Міністр з питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков повідомляв, що до кінця першого півріччя Стратегія економічного розвитку Донеччини і Луганщини буде направлена на затвердження Уряду.

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин