Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022

Снавер Сейтхалілєв: «Бюджету участі та реінтеграції стане потужним елементом реалізації Стратегії економічного розвитку Донеччини та Луганщини»

Опубліковано 16 Квітня 2021 року, о 11:19

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України у 2022 році планує запустити пілотну ініціативу Бюджет участі та реінтеграції, яка стане потужним інструментом в контексті реалізації Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей. Про це сказав заступник Міністра Снавер Сейтхалілєв під час онлайн-конференції, присвяченої обговоренню даної ініціативи.

«Це нова ініціатива. І система її впровадження на підконтрольних Уряду територіях Донецької та Луганської областей саме в контексті мирного процесу реінтеграції має дуже потужний потенціал та стане важливим елементом в реалізації Стратегії економічного розвитку цих областей», - зазначив він.

За його словами, нині важливо залучати громадян до участі у процесах державотворення та державного управління, залучати до місцевого самоврядування через інструменти електронної демократії, що поліпшуватиме прозорість, відкритість, підзвітність державних інституцій.

Крім того, Сейтхалілєв зауважив, що такий механізм залучить громади до роботи з використання бюджету, просуватиме соціальну згуртованість, безпечну реінтеграцію і національну єдність.

Зокрема, реалізація цього інструменту позитивно впливає на якість життя громадян шляхом:

1.    консолідації ініціатив громадян, безпосередньо спрямованих на підвищення якості їхнього життя та забезпечення прозорого інструментарію їх реалізації,

2.    зростання кількості проєктів, які орієнтовані на реальні потреби мешканців,

3.    розширення громадянських можливостей та участі громадян у прийнятті рішень, зокрема, вплив на використання бюджетних ресурсів громади,

4.    підвищення соціальної згуртованості та посилення довіри в громаді.

«Просування цієї ініціативи - вірний шлях для створення спроможних, сильних та активних громад і це передумова для соціально-економічного розвитку нашої держави. Звичайно, ми не могли не додати цей напрям у Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей, яку готує наше міністерство разом з місцевими органами влади, з громадськістю, експертним та науковим середовищем ті міжнародними партнерами. І буквально в ці дні разом з колегами з Національної платформи і Центру розвитку інновацій працюємо над тим, щоб вже з наступного року розпочинати бюджет участі реінтеграції», - підсумував він.

Додамо, що пілотна ініціатива «бюджет участі реінтеграції» спрямована на залучення громадян до визначення пріоритетів використання бюджетних ресурсів громади та регіону при реалізації проєктів, які стосуються забезпечення соціальних потреб та якості життя (розвиток інфраструктури доступ до соціальних та культурних послуг, можливості для людського розвитку).