Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021

Снавер Сейтхалілєв: «Переведення публічних послуг в електронну форму для ВПО є важливим чинником їх інтеграції в громади»

Опубліковано 24 Травня 2021 року, о 08:52

Про це сказав заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв під час презентації Звіту щодо регіональних інтеграційних програм для внутрішньо переміщених осіб.

«Сьогодні держава продовжує ефективно йти шляхом цифрової трансформації. І в таких умовах я бачу додаткові можливості інтеграції внутрішньо переміщених осіб в приймаючі громади. І переведення публічних послуг в електронну форму для ВПО є надважливим чинником та фактором у такому процесі. І сьогодні основна мета та завдання Міністерства – забезпечити простий, зручний та швидкий доступ ВПО до отримання усіх державних послуг», - зазначив Сейтхалілєв.

Він також розповів, що вже зроблено у напрямку цифровізації і є доступним для користування ВПО, а також про проєкти, які знаходяться на етапі реалізації. Зокрема, з жовтня 2020 року вже запроваджена електронна довідка ВПО у застосунку Дія, цією послугою скористалися майже 1,5 млн разів. В цьому контексті планується також запровадження онлайн сервісу на порталі Дія з оформлення довідки ВПО вперше та її переоформлення.

«Тобто, довідку ВПО можна буде отримати сидячи вдома, а не шукаючи в незнайомому місті управління соціального захисту населення та вистоюючи великі черги», - наголосив Снавер Сейтхалілєв.

Також вже реалізованим продуктом є проєкт з онлайн подачі заявки про намір отримати пільговий іпотечний кредит (в рамках спільного проєкту з KfW) та єМалятко на порталі Дія.

Він також додав, що загалом до кінця поточного року планується запустити онлайн послуги з:

- оформлення грошової допомоги на проживання ВПО;

- дистанційної ідентифікації ВПО;

- подання заяви на отримання тимчасового соціального житла для ВПО; 

- подання заяви на отримання грошової компенсації за зруйноване житло.

Крім того, у наступному - 2022 році, Мінреінтегріції  планує запустити пілотну ініціативу «Бюджет участі та реінтеграції» в рамках реалізації Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей.

«Так, ми вже почали підготовку бюджетного запиту на 2022-2024 роки за програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію бюджетів участі для реінтеграції, зміцнення згуртованості на території Донецької та Луганської областей. Завдяки цьому проєкту ВПО матимуть можливість брати безпосередню участь у публічному житті на місцевому рівні на таких територіях», - зазначив заступник міністра.

Нагадаємо, Мінреінтеграції планує перевести усі державні послуги для мешканців ТОТ в онлайн-формат до 2023 року.

Фото: Укрінформ