Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022
Наприклад, 02.07.2022

Стратегія економічного розвитку Донбасу базуватиметься на розвитку громад

Опубліковано 30 Вересня 2020 року, о 11:48

Стратегія економічного розвитку Донецької і Луганської областей концентруватиметься передусім на потребах людей та територіальних громад, в яких вони живуть.

«Економічний розвиток Донбасу не можливий без розвитку громад, які, зокрема, знаходяться безпосередньо на лінії розмежування з непідконтрольними уряду територіями. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій готує Стратегію економічного розвитку Донецької і Луганської областей, підконтрольних уряду, де будуть відображені пропозиції громад, які безпосередньо там живуть», - заявив перший заступник міністра Мінреінтеграції Ростислав Замлинський під час прес-конференції Коаліції прифронтових громад «На лінії зіткнення», де обговорювали економічний розвиток прифронтових територій Донеччини та Луганщини.

За словами Замлинського, Стратегія економічного розвитку Донецької і Луганської областей включатиме розвиток областей трьома шляхами: шляхом створення умов залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій, фінансування розвитку за рахунок державного бюджету та за рахунок міжнародних донорів та організацій. В центрі уваги – люди.  Стратегія орієнтуватиметься на створенні комфортних умов для населення та збільшення робочих місць. Основою економічного зростання повинні стати місцеві громади. Логіка стратегії – створити привабливі умови для бізнесу, який за рахунок сплати податків забезпечить сталий розвиток громад. «Території вздовж лінії розмежування я - це не території кризу, а нового розвитку, нових можливостей. Ця стратегія буде реалізовуватися в Луганській та Донецькій областях на підконтрольній уряду території, спочатку у громадах вздовж лінії розмежування, а потім в усіх інших населених пунктах на підконтрольній уряду території України. «Одразу після деокупації тимчасово окупованих територій України та відновлення там роботи українських органів влади та органів місцевого самоврядування ми впроваджуватимемо ці механізми і там», - додав Замлинський.

Він наголосив, що Стратегія передбачатиме зміну в Донецькій та Луганські областях системи контролю з боку держорганів на функцію добровільного страхування відповідальності власників бізнесу, страхування політичних та військових ризиків для інвесторів, перерозподіл частки податкових надходжень між державним та місцевими бюджетами, звільнення бізнесу від сплати ПДВ та ввізного мита на обладнання, систему компенсації частини ЄСВ та ПДФО, заміну податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал. «Це своєрідний економічний експеримент. Якщо ці речі там вийде реалізувати, то можна буде це пропонувати впроваджувати на території всієї України. Донбас може стати своєрідним центром інноваційного розвитку», - вважає Замлинський.

Окрім цього у Стратегії  буде запропоновано можливість диверсифікації економіки шахтарських монофункціональних міст, розширення механізмів залучення соціально відповідального бізнесу та розвиток міжрегіональної галузевої виробничої кооперації, зокрема поглиблення зв’язків Луганської та Донецької областей з підприємствами інших регіонів.  Більше про це у відео за цим лінком.

Замлинський нагадав, що Мінреінтеграції вже направило на погодження центральним органам виконавчої влади та місцевим органам влади Донецької та Луганської областей проєкт концепції майбутньої Стратегії економічного розвитку областей з урахуванням наданих під час візиту на Донеччину і Луганщину пропозицій.

Завершити розробку концепції планується восени цього року.

За даними ООН, лінія зіткнення на Сході України сягає довжини 427 км. Вздовж неї розташовані 155 населених пунктів, в яких проживають близько 400 тисяч людей.

Головне фото: Микола Бердник, DW