Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022
Наприклад, 04.12.2022

Україна і ОАЕ обговорили співпрацю

Опубліковано 12 Квітня 2021 року, о 13:20

У межах візиту офіційної делегації України до ОАЕ за участі  Віце-прем'єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова, керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, заступника Голови Офісу Президента Ігоря Жовкви та заступника Міністра охорони здоров’я - головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка відбувся ряд зустрічей щодо подальшого співробітництва України та ОАЕ.

Оскільки питання протидії пандемії коронавірусній хворобі COVID-19 є наразі ключовими в рамках співробітництва з усіма країнами окрему зустріч було проведено з СЕО компанії G42 Healthcare Ашишом Коші (Ashish Koshy) та його командою. Пріоритетним для України є питання постачання вакцини, адже для виконання Указу Президента про вакцинацію більшості дорослого населення України вже до кінця 2021 року необхідно забезпечити вільний доступ до вакцини усім українцям старше 18 років. Компанія G42 спільно з китайським виробником вакцини Сінофарм залучена до виробництва інактивованої вакцини проти ковіду та вже виробляють цю вакцину під назвою Hayat-Vax COVID-19 в ОАЕ.

На зустрічі обговорили можливість постачання в Україну як мінімум 5 мільйонів доз вакцини.  На сьогодні завод в ОАЕ має потужність виробництва близько двох мільйонів доз на місяць. Для збільшення потужності планується побудувати новий завод, який запрацює до кінця 2021 року, а завдяки поетапній розробці він досягне потужності 200 мільйонів доз на рік на трьох лініях розливу та п’яти автоматизованих лініях пакування. Для порівняння, сама компанія Sinopharm поставила 100 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 у світі з моменту її запуску восени минулого року.

Головний державний санітарний лікар України запропонував керівництву G42 розглянути можливість локалізації виробництва вакцини проти COVID-19 в Україні. Домовились опрацювати це питання найближчим часом та прийняти рішення до кінця травня 2021 року.

Також Україна зацікавлена у досвіді ОАЕ щодо вакцинації та розширені кооперації в сфері медицини.

Тому під час цієї зустрічі були обговорені ключові моменти співпраці в рамках розвитку української системи охорони здоров’я, в частині удосконалення електронної системи охорони здоров’я та питання концесії в медичній сфері. Компанія G42 Healthcare готова розглядати можливість управління обраними українськими лікарнями та забезпечувати належний рівень інвестицій та постачання новітнього медичного обладнання. СЕО компанії G42 Healthcare Ашиш Коші відгукнувся на пропозицію Віце-прем'єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова та висловив готовність опрацювати можливість інвестиційного будівництва сучасних аналогів наших обласних лікарень на території Донецької та Луганської областей.

Крім того, відбулася зустріч з Міністром з питань продовольчої безпеки ОАЕ Маріам аль-Мухейрі, відповідальною з арабського боку за Joint Cooperation Council, що була створена після візиту Президента України в ОАЕ. Маріам аль-Мухейрі веде координацію контактів і опрацювання концепцій проєкт між двома країнами, які поставили за мету за 5 років підняти товарообіг в 10 разів. Під час зустрічі сторони обговорили поточні проєкти, а також домовилися про приїзд міністра в Україну в червні-липні поточного року.

Також проговорили прогрес за досягнутими раніше домовленостями щодо прямих інвестицій, які можуть бути цікаві для суверенних фондів ОАЕ в Україні. Зокрема Суверенний фонд Мубадала наразі розглядає для подальших інвестицій українські компанії, які знаходяться в списку на приватизацію. 

Українська інфраструктура, ПЕК, альтернативна енергетика, важка промисловість, банківський сектор, технології, сільське господарство і продукти харчування, технології -  це ті сфери, які сьогодні цікавлять  суверенні фонди, фонди прямих інвестицій (private equity funds) і венчурні фонди ОАЕ з метою інвестування.

Також обговорювалися можливості інвестицій в розвиток підконтрольних Уряду України територій Донецької та Луганської областей.

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин