Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022
Наприклад, 16.01.2022

Упродовж року буде визначений маршрут для будівництва залізничної лінії на Луганщині

Опубліковано 01 Листопада 2021 року, о 14:12

Відбулося засідання робочої групи під головуванням заступника міністра Вячеслава Шаповалова  щодо підготовки та реалізації проєкту «Будівництво залізничної лінії, яка з’єднає ділянку Лантратівка – Кіндрашівська-Нова із залізничною мережею України».

У засіданні взяли участь представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Луганської облдержадміністрації, акціонерного товариства «Укрзалізниця», Агентства США з міжнародного розвитку USAID, акціонерного товариства «Хардіпротранс».

 «Цей проєкт має важливе значення для економіки Луганської області, він включений до Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей, і питання його реалізації знаходиться на постійному особистому контролі Віцепрем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова», - зазначив заступник міністра.

За його словами, наразі вже обрано генерального проєктувальника – Харківський проєктно-вишукувальний інститут об’єктів транспорту. Він виготовлятиме техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) будівництва залізничної лінії, яка з’єднає ділянку Лантратівка – Кіндрашівська-Нова із залізничною мережею України. Підготовка ТЕО триватиме рік і здійснюватиметься у два етапи:

  • Проведення дослідження та визначення оптимального маршруту будівництва
  • Підготовка обґрунтування для обраного варіанту маршруту будівництва.

Крім того, Шаповалов звернувся до представників Луганської обласної державної адміністрації та «Укрзалізниці» із проханням посприяти швидшому отриманню інформації, необхідної для підготовки будівельних робіт.

Також він подякував Проєкту USAID за дієву міжнародну підтримку, зокрема за фінансову допомогу у проведенні тендеру на виготовлення ТЕО.

Довідково. Внаслідок збройної агресії Рф проти України та утворення лінії дотику залізнична ділянка Лантратівка – Кіндрашівська-Нова повністю відрізана від залізничної мережі України.

Повернення ділянки до залізничної мережі дозволить відновити пасажирські та вантажні перевезення у Луганській області, зменшити витрати підприємств на транспортування продукції та сировини, підвищити надійність енергопостачання півдня Луганської області та знизити навантаження на мережу автомобільних доріг Луганщини.

Нагадаємо, реалізація проєкту будівництва залізничної гілки, яка з’єднає ділянку Лантратівка – Кіндрашівська-Нова із залізничною мережею України розпочалася наприкінці минулого року. Тоді ж було оголошено, що орієнтовна вартість проєкту складає 84 мільйонів євро, завершити будівництво планується у 2025 році.