Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022
Наприклад, 07.10.2022

Уряд розпочав процес створення Українського національного центру розбудови миру

Опубліковано 03 Грудня 2021 року, о 13:43

Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання коштів щодо створення реєстрів і системи моніторингу порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях України. Відповідну постанову ухвалили на засіданні Уряду 2 грудня за поданням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

Український національний центр розбудови миру отримає можливість використати 5 млн гривень, що були заплановані у бюджеті на 2021 рік. Це дозволить новоствореному органу розпочати діяльність та запустити процес збору доказів порушення прав українських громадян на тимчасово окупованих територіях. У бюджеті на 2022 рік заплановано збільшення фінансування Центру до 46 млн гривень. 

За словами Віце-прем’єр-міністра - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, Український національний центр розбудови миру має повноцінно запрацювати до кінця поточного року, і цей напрям є одним із пріоритетів у діяльності міністерства. 

Презентація діяльності Центру відбудеться 15 грудня 2021 року. 

Довідково. Державне підприємство «Український національний центр розбудови миру» створене Мінреінтеграції з метою виконання підпункту 6 пункту 1 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 02 червня 2021 року «Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях». 

Його мета – документування порушень прав людини та шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Рф, забезпечення ефективного моніторингу і документування порушень Російською федерацією норм міжнародного права та притягнення її до міжнародно-правової відповідальності за здійснення збройної агресії проти України. 

 

                                       Телеграм-канал Мінреінтеграції   До розділу новин