Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022
Наприклад, 26.06.2022

В Мінреінтеграції закликали ОТГ активніше подавати заявки на отримання субвенції для придбання житла для ВПО

Опубліковано 26 Квітня 2021 року, о 14:43

Про це йшлося під час селекторної наради, яка відбулася в онлайн-режимі, з об’єднаними територіальними громадами Донецької та Луганської областей під головуванням Віце-прем’єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова.

В нараді також взяли участь усі заступники міністра, державний секретар та керівники структурних підрозділів Мінреінтеграції.

Так, у ході наради, заступниця міністра Інна Драганчук закликала голів ОТГ активніше подавати заявки на участь у бюджетній програмі, яка передбачає придбання житла для внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів субвенції місцевим бюджетам з державного бюджету.

«Мова йде про програму субвенцій, яка реалізується вже чотири роки, але саме цього року нам вдалося збільшити її фінансування в 6 разів, з 20 млн гривень до 125 млн гривень. Реалізація цієї програми напряму залежить від активної участі територіальних громад, тому закликаємо вас долучатися до цього процесу. Ми реалізуємо цю програму шляхом співфінансування: держава – 70%, місцева рада – 30%. І дуже розраховуємо, що в кінці року зможемо забезпечити значну кількість ВПО житлом, разом з вами», - звернулася до голів територіальних громад Інна Драганчук.

Вона повідомила, що Мінреінтеграції погоджено заявки від органів місцевого самоврядування щодо придбання житла для ВПО на загальну суму субвенції 47,1 млн гривень. Зокрема, заявки на суму 26,15 млн вже включені до проєкту розпорядження Кабміну про розподіл субвенції. Щодо решти заявок на 20,95 млн гривень - наразі Мінреінтеграції очікує від органів місцевого самоврядування рішень щодо співфінансування заходів для подальшого прийняття Кабміном рішення про спрямування субвенції на місця.

Для більш ґрунтовного розуміння процесу розподілу коштів субвенції заступниця міністра проінформувала голів територіальних громад про алгоритм дій та презентувала покрокову інструкцію для участі в отриманні субвенції.

Зокрема, вона наголосила, що важливим пунктом участі після затвердження співфінансування є те, що органи місцевого самоврядування щомісяця до 5 числа повинні подавати до Мінреінтеграції інформацію про використання субвенції у розрізі об’єктів і заходів.

Окремо нагадаємо, що у 2021 році також збільшено фінансування на виплати грошової компенсації постраждалим, житло яких зруйновано внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Зокрема, на ці цілі буде спрямовано 114 млн гривень, що у 5,7 раза більше, ніж у 2020 році. 

Так, вже протягом січня-березня 2021 року комісіями, створеними при Донецькій та Луганській ОДА, прийнято рішення про виплату грошової компенсації за зруйноване житло на загальну суму 20,285 млн гривень.

Загалом очікується, що цьогоріч таку компенсацію отримають близько 380 громадян України, минулого року відповідні виплати отримали 74 громадян.