Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021
Наприклад, 04.12.2021

Відбувся міжнародний семінар з обміну досвідом у сфері протимінної діяльності

Опубліковано 04 Серпня 2021 року, о 13:31

За участі Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова пройшов методичний семінар  «Поза межами квадратних метрів: вимірювання впливу гуманітарних протимінних дій на місцевий сталий розвиток через цілі сталого розвитку». Захід організовувався Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні в рамках проєкту «Поза квадратними метрами».

У семінарі також взяли участь радник Віце-прем’єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Павло Поляруш, представники Мінреінтеграції, Міністерства оборони, ДСНС, Міністерства соціальної політики, Донецької та Луганської ОДА-ВЦА, ПРООН, GICHD, Координатори проєктів ОБСЄ в Україні, Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Міжнародного комітету червоного хреста (МКЧХ), ЮНІСЕФ, HALO Trust в Україні, DDG, FSD в Україні та ряд неурядових організацій.

Ключовою метою цієї події було продемонструвати, як протимінна діяльність сприяє сталому розвитку та миру за межами кількості розмінованих квадратних метрів та мін, підвищити національний потенціал для включення протимінних заходів у національні плани та процеси розвитку, а також посилити зв'язок між гуманітарними діями, розвитком та миром і покращити координацію, планування, звітність та обмін інформацією.

Олексій Резніков зауважив, що комплекс заходів з гуманітарного розмінування, який включає безпосередньо розмінування, інформування про ризики небезпек мін та вибухонебезпечних предметів, допомогу постраждалим, утилізацію боєприпасів та агітаційно-просвітницьку роботу проти застосування протипіхотних мін, є невід’ємною складовою реінтеграційних процесів та соціально-економічного розвитку східних регіонів та держави в цілому.

«Мінреінтеграції на постійній основі проводить активну роботу у ключі протимінної діяльності. Наразі проведено значну роботу щодо законодавчого забезпечення протимінної діяльності, зокрема прийнято Закон України «Про протимінну діяльність», запроваджено уніфіковані системи маркування небезпечних територій, створено центри протимінної діяльності та гуманітарного розмінування. Крім того, в напрямку відновлення та розбудови економічного потенціалу Донеччини та Луганщини наразі підготовлені відповідні стратегічні документи, зокрема Державна цільова програма «Відновлення та розбудови миру східних регіонів», «Стратегія економічного розвитку Донецької та Луганської областей», - зазначив Резніков.

Він також додав, що попереду ще багато роботи, а такі семінари є надважливим інструментом, оскільки дають Україні змогу обмінятися досвідом з міжнародними партнерами.

Так, під час заходу, представники Директорату реінтеграції та гуманітарного розмінування Мінреінтеграції представили результати роботи міністерства, перспективи та підходи до гуманітарного розмінування в Україні. Зокрема, було презентовано розроблені Мінреінтеграції інформаційні та навчальні матеріали щодо цієї теми, які поширюються під час інформаційно-роз’яснювальних кампаній з мінної безпеки у Донецькій та Луганській областях. Впродовж 2021 року такі матеріали поширені у 55 закладах загальної середньої освіти зазначених областей.

Крім того, розповсюджено понад 85 тисяч примірників публікацій на тему мінної безпеки у друкованих ЗМІ Донецької області. Аналогічні публікації поширено у понад 28 тисяч газет Луганської області. До того ж протягом січня-червня Мінреінтеграції проведено понад 50 тренінгів з «мінної безпеки» у зазначених областях.

Також учасників заходу було проінформовано про початок створення Координаційних груп з питань протимінної діяльності у громадах Донецької та Луганської областей. Перша така група вже створена у Вугледарській територіальній громаді.

Додамо, що Мінреінтеграції регулярно проводиться інформаційно-роз’яснювальна, агітаційна робота серед населення різних вікових категорій щодо правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Особлива увага приділяється мешканцям, що проживають та працюють у громадах Донеччини та Луганщини, які розташовані на лінії дотику.